Organizácia Veda nás baví pripravuje prvý Vedecký veľtrh

NETKY.SK • 13 Jún 2016, 16:37 • 2 min
Organizácia Veda nás baví pripravuje prvý Vedecký veľtrh

BRATISLAVA - Nezisková organizácia Veda nás baví v spolupráci s Fakultou matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského (UK) v Bratislave organizuje prvý ročník Vedeckého veľtrhu.

slovakia

left justify in out

Podujatie prinesie celodenný program pre deti a mládež, v rámci ktorého budú rôzne oblasti vedy a výskumu prezentovať interaktívnou formou. Organizátori Vedeckého veľtrhu o tom informovali v tlačovej správe s tým, že podujatie sa má uskutočniť 14. septembra v Bratislave.


Podujatie je určené najmä pre deti od šesť do 18 rokov a pre ich rodičov. Zamerané bude na povzbudenie záujmu slovenskej mládeže o význame vedy v každodennom živote a prípadnú budúcu kariéru vo vedeckých odboroch.

 

Účastníci sa tiež budú môcť zapojiť do rôznych pokusov a vedeckých hier. Organizátori veľtrhu si stanovili za cieľ hravou formou priblížiť vedu žiakom základných a stredných škôl, ale aj dospelým. Vysoké a stredné školy, vedecké ústavy, záujmové organizácie a subjekty komerčnej sféry, ktoré sa na veľtrhu zúčastnia, sa vo svojich stánkoch pokúsia ukázať, že veda je všade okolo nás, a že je potrebná v každodennom živote. Návštevníci si budú môcť niektoré pokusy sami vyskúšať alebo si overiť svoje schopnosti a znalosti v súťažných kvízoch.


"Je veľmi dôležité podporovať vedecký potenciál v deťoch už od útleho detstva. Veda je veľmi perspektívna disciplína. Vďaka skorému podchyteniu talentov môže byť veľa šikovných ľudí prínosom pre Slovensko, a zároveň preraziť na globálnej úrovni," povedal dekan Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK Jozef Masarik.


Účastníci sa môžu tešiť napríklad na rôzne ukážky z oblasti robotiky a elektrotechniky, ktoré bude prezentovať napríklad Stredná odborná škola v Starej Turej či Stredná priemyselná škola v Trnave. Zaujímavosťou budú aj pokusy v prenosnom chemickom laboratóriu Strednej odbornej školy v Hlohovci. Na svoje si prídu aj návštevníci, ktorí sa zaujímajú o astronómiu. Na veľtrhu sa totiž zúčastní Astronomický klub z Bratislavy a Mobilné planetárium z Prahy. Patrónom prvého ročníka vedeckého veľtrhu v Bratislave je predseda Slovenskej akadémie vied Pavol Šajgalík.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies