Noc architektúry a dizajnu odprezentuje domácich tvorcov

NETKY.SK • 15 Február 2023, 15:00 • 2 min
Noc architektúry a dizajnu odprezentuje domácich tvorcov

BRATISLAVA - Fakulta architektúry a dizajnu Slovenskej technickej univerzity (FAD STU) v Bratislave bude vo štvrtok 16. februára dejiskom zimného vydania Noci architektúry a dizajnu.

slovakia

left justify in out

"Témou hlavnej prednášky bude rekonštrukcia Slovenskej národnej galérie a príprava jej nových stálych expozícií," avizuje organizátor multižánrovej platformy, ktorá poskytuje verejnosti náhľad do diania na najväčšej fakulte poskytujúcej vzdelanie v odboroch architektúra a dizajn na Slovensku. Počas noci predstaví ateliérové práce študentov vytvorené za posledný semester. Odbornej, ale aj širokej verejnosti tak ukáže výsledky tvorby rozsiahleho spektra projektov.

 

Súčasťou podujatia je viacero sprievodných akcií v podobe diskusií a prednášok. Hlavná prednáška podujatia bude venovaná nedávno dokončenej rekonštrukcii budovy SNG a príprave jej nových stálych expozícií. "Svoje skúsenosti a pohľady bude prezentovať jeden z jej hlavných architektov Pavol Paňák ako aj spoluautorka obnovy Mária Michalič Kusá. Zaujímavých hostí prinesú aj neformálne študentské diskusné formáty," uviedla Zuzana Uličianska z PR oddelenia FAD STU.

 

Pozvanie mladých dizajnérov prijali tvorcovia z dielne Ark-shelter, ktorá sa zameriava na modulárnu ekologickú architektúru. "Architektonický formát Pajc ponúkne diskusiu o neziskových developerských projektoch Čiernych dier, ktoré sú dôležitou súčasťou portfólia tohto občianskeho združenia," dodala. Zimné vydanie podujatia odštartuje vyhlasovanie výsledkov Ceny dekana FAD STU za najlepšie študentské práce za akademický rok 2021/2022, ktoré vyvrcholí výstavou ocenených prác.

 

V programe figuruje aj vyhlásenie 16. ročníka ceny ABF Slovakia Bakalár 2022, ktorú udeľujú každoročne v celoštátnej súťaži za najlepšiu záverečnú bakalársku prácu s architektonickým zameraním. Hlavným organizátorom Noci architektúry a dizajnu je FAD STU v spolupráci so združením Archtung a Študentskou platformou FAD. 



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies