Tesla získala povolenie na prevádzku svojho prvého európskeho závodu

NETKY.SK • 4 Marec 2022, 17:51 • 2 min
Tesla získala povolenie na prevádzku svojho prvého európskeho závodu

POTSDAM/GRÜNHEIDE – Automobilová spoločnosť Tesla získala podmienečné povolenie na prevádzku prvého európskeho závodu pri Berlíne, uviedla v piatok spolková krajina Brandenbursko. TASR o tom informuje na základe správ agentúr DPA a Reuters.

slovakia

left justify in out

Americký výrobca elektromobilov tak po mesiacoch odkladov získal povolenie pre svoju gigafactory, ktorá sa mala pôvodne dostať do prevádzky už minulý rok v lete. To však neznamená, že Tesla môže bezprostredne začať v závode vyrábať. Najprv musí splniť celý rad podmienok, napríklad v oblasti kontroly emisií a spotreby vody.

 

img

 

Tesla doteraz stavala závod v Grünheide pri Berlíne na vlastné riziko vďaka 19 predbežným povoleniam, aj keď jej chýbalo konečné rozhodnutie. Brandenburský úrad pre životne prostredie dal teraz americkej firme zelenú na základe zákona na ochranu pred imisiami. Rozhodnutie je „malým lúčom slnka v ťažkých časoch,“ uviedol brandenburský krajinský premiér Dietmar Woidke. Produkcia elektromobilov by sa v závode mohla spustiť v priebehu niekoľkých týždňov. V prvej fáze by sa malo ročne vyrobiť 500 000 áut, pričom závod zamestná okolo 12 000 ľudí. Tesla chce v závode, v ktorom aktuálne pracuje asi 3 000 ľudí, vyrábať aj baterky.

 

Možno vás zaujme: ZOO chce zvýšiť povedomie o ohrozených druhoch živočíchov i rastlíntwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies