Opozícia neočakáva pozitívny vývoj ekonomiky

NETKY.SK • 31 December 2013, 10:49 • 2 min
Opozícia neočakáva pozitívny vývoj ekonomiky

BRATISLAVA - Predstavitelia opozície sa zhodujú na tom, že o mnohom rozhodne zatiaľ nejasný vývoj na domácej politickej scéne, a to hlavne výsledok prezidentských volieb.

slovakia

left justify in out

Opozícia neočakáva, že by sa v roku 2014 výrazne zlepšila ekonomika Slovenska. "Bude pokračovať ďalšie zadlžovanie občanov a nevidím reálnu šancu na podstatné zlepšenie situácie v zamestnanosti, keďže sa opäť sťažil život malým podnikateľom, ktorí zamestnávajú najviac ľudí. Štátny rozpočet je postavený na účtovných podfukoch a jednorazových opatreniach, ktoré len zhoršia verejné financie i život občanov,“ uviedol pre agentúru SITA podpredseda SDKÚ-DS Ivan Štefanec.

Predstavitelia opozície sa zhodujú na tom, že o mnohom rozhodne zatiaľ nejasný vývoj na domácej politickej scéne, a to hlavne výsledok prezidentských volieb. "V určitej miere intenzitu vnútorných konfliktov ovplyvnia externé faktory, to znamená ekonomická situácia v eurozóne a na trhoch, kam smeruje väčšina slovenskej produkcie. Ale nerobíme si ilúzie, že hospodárske oživenie v EÚ okamžite povedie k nárastu zamestnanosti, pretože aj z minulosti vieme, že firmy sprvu hľadajú rezervy v produktivite práce, kým naberú nových ľudí," skonštatoval predseda SaS Richard Sulík. 

Podľa podpredsedu KDH Miloša Moravčíka zase bude rok 2014 rokom fiktívnych istôt. Nezamestnanosť v roku 2014 budú podľa neho vylepšovať dočasné pracovné miesta, ktorých mzdy sa rozhodla vláda preplácať z eurofondov. "Štatistiky bude naďalej vylepšovať manipulácia s číslami ústredia práce, ale aj hrozba likvidačných pokút pri zistení čiernej práce. Podnikať a vytvárať udržateľné pracovné miesta sa však bude ťažko kvôli vysokým daniam, odvodom a nárastu byrokracie,“ uviedol. K výraznejšiemu vytriezveniu podľa Moravčíka príde až koncom roka pri schvaľovaní rozpočtu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies