VIDEO: Pracovníci v Peru našli 800 rokov starý hrob

NETKY.SK • 23 September 2021, 09:19 • 2 min
VIDEO: Pracovníci v Peru našli 800 rokov starý hrob

LIMA - Peruánski stavební pracovníci našli pri pokladaní plynového potrubia starý hrob ôsmich ľudí. Telesné pozostatky boli uložené v spoločnom hrobe spolu s jedlom a hudobnými nástrojmi.

slovakia

left justify in out

V hrobe ležali telesné pozostatky dospelých ľudí a detí, ktoré boli zabalené do rastlinného materiálu a okolo nich bola rozmiestnená kukurica, rôzne druhy jedál a dychových hudobných nástrojov, uviedla archeologička Cecilia Camargová. Niektorí z pochovaných mali pri sebe tiež vrecká s listami koky, ktoré sa tradične užívali ako stimulant. Ľudia, ktorých pozostatky sa našli, žili v starobylom meste Chilca, asi 60 kilometrov južne od metropoly Lima.

 

 

Možno vás zaujme: VIDEO: Žena jedla hamburger a zistila, že prežúva zvyšky ľudského prsta!

 

"Je to dôležitý nález, vďaka ktorému sa dozvieme viac o predhispánskej histórii mesta Chilca," uviedol jeden z výskumných pracovníkov. Telesné pozostatky našli pracovníci plynárenskej spoločnosti Calidda, pričom pracovníci tejto spoločnosti našli v roku 2018 ďalších 30 tiel v starobylých hroboch.

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies