ĽSNS podá trestné oznámenie v súvislosti so zadržaním poslanca Krupu

NETKY.SK • 7 Júl 2021, 12:24 • 2 min
ĽSNS podá trestné oznámenie v súvislosti so zadržaním poslanca Krupu

BRATISLAVA - Utorkové zadržanie poslanca Národnej rady Petra Krupu na hraničnom priechode Horné Srnie v okrese Trenčín bolo podľa Kotlebu protizákonné.

slovakia

left justify in out

Médiám to na dnešnej tlačovej konferencii povedal predseda opozičnej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko Marian Kotleba. Polícia v utorok 6. júla informovala, že počas protestu na spomínanom hraničnom priechode napadol poslanec parlamentu Peter Krupa jedného z policajtov. Policajt utrpel drobné poranenie ruky a poslanec bol obmedzený na osobnej slobode.

 

 

Súvisiaci článok: Poslanca NR SR Petra Krupu zadržala polícia, napadol policajta na hraničnom priechode!

 

Kotleba túto verziu odmietol a zdôraznil, že práve policajt mal ako prvý napadnúť Krupu a bezdôvodne ho spacifikovať pomocou donucovacích prostriedkov.

Kotleba vysvetlil, že na hraničnom priechode bola zatarasená nielen štátna, ale aj obecná cesta, ktorá viedla k obydliam ľudí, o čom podľa jeho slov nevedel ani starosta obce. „Bez toho, aby sa pri uvoľňovaní tejto cesty, pri ktorej pomáhal aj poslanec Krúpa, dialo čokoľvek protiprávne, policajt napadol pána poslanca. Zhromažďujeme dôkazy, ktoré to potvrdzujú," vysvetlil Kotleba. Krupa mal byť podľa neho aj zranený a následne ošetrený v trenčianskej nemocnici.

 

img

Podpredseda Mandátového a imunitného výboru Národnej rady Rastislav Schlosár na tlačovej konferencii doplnil, že Krupu mali na polícii bezdôvodne zadržiavať približne päť hodín a nevedela o tom ani predsedníčka výboru. V tejto veci preto dnes podá trestné oznámenie za zneužitie právomoci verejného činiteľa.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies