OĽaNO: Poslanecký klub nepodporí jednotne kandidáta na prezidenta

NETKY.SK • 4 Január 2014, 14:41 • 2 min
OĽaNO: Poslanecký klub nepodporí jednotne kandidáta na prezidenta

BRATISLAVA - Poslanci hnutia budú podporu jednotlivým kandidátom vyjadrovať potom, ako budú známi všetci uchádzači o prezidentskú funkciu.

slovakia

left justify in out

Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) nepodporia jednotne v prezidentských voľbách konkrétneho kandidáta. "Nezaujmeme spoločný postoj, koho podporiť. Sme slobodný klub slobodných ľudí. Keďže žiaden z prezidentských kandidátov nespĺňa spoločné kritériá, ani to najzákladnejšie, aby spoločnosti viac dával ako bral, predpokladám, že sa nezhodneme na jednom kandidátovi a ostane to na individuálnej podpore poslancov," vysvetlil pre agentúru SITA líder OĽaNO Igor Matovič. Poslanci hnutia sa dohodli, individuálnu podporu budú jednotlivým kandidátom vyjadrovať potom, ako budú známi všetci uchádzači o prezidentskú funkciu.

Poslanecký klub si ešte predtým podľa Matoviča stanovil kritériá, ktorými by sa mal vyznačovať vhodný prezidentský kandidát. "Prezidentský kandidát by mal byť človek, ktorý má za sebou životnú skúsenosť, čiže skôr, aby tam boli prítomné tie šediny. A hlavne, to najpodstatnejšie, aby to bol človek, ktorý počas života spoločnosti viac dával ako bral," dodal Matovič. Na základe tohto kritéria si vybrali Vladimíra Krčméryho, rektora Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave. "Je to asi úzus medzi čistými dušami, že sa špinavej politiky stránia, ale keď čisté duše kapitulujú pred politikou, čo si myslím aj o Ivete Radičovej, že bola taká čistá duša, tak to bude zlé pre spoločnosť a budú nám ďalej vládnuť diktátori a uzurpátori moci. Bohužiaľ, nám sa pána profesora presvedčiť nepodarilo," konštatoval líder obyčajných.
Matovič osobne medzi terajšími kandidátmi nevidí ani jedného, ktorý by spĺňal kritériá OĽaNO. Všetci uchádzači o prezidentskú stoličku podľa neho viac brali ako vrátili spoločnosti späť. "Aj pán Kiska najprv bral, až potom dával, tam to je vyslovene o číslach, ale aspoň dal. Ale sú tam aj takí, ktorí nedali späť nič, iba celý život brali a tvária sa ako hrdinovia. Postaviť ich na piedestál je znakom, že spoločnosť je chorá, nedokáže oceniť skutočné osobnosti, ktoré sa celý život rozdávali pre spoločnosť. Dnes sa pozeráme iba na pozlátka a parlamentného právnika," uzavrel predseda OĽaNO.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies