Oktagon MMA: Český bojovník Kozma obhájil titul šampióna welterovej váhy, víťazný triumf si zabezpečil aj Vémola

NETKY.SK • 18 Október 2020, 09:24 • 2 min
Oktagon MMA: Český bojovník Kozma obhájil titul šampióna welterovej váhy, víťazný triumf si zabezpečil aj Vémola

BRNO - Čech David Kozma obhájil titul šampióna welterovej váhy do 77,1 kg v organizácii Oktagon MMA. Na turnaji Oktagon 17 v Brne zdolal Maďara Matého Kertésza v 5-kolovom zápase na body.

slovakia

left justify in out

Do súťažného diania sa víťazne vrátil Čech Karlos Vémola, ktorý vyhral nad Dánom Thomasom Robertsenom po submisii v 3. kole.

 

Bojovníci žili tri dni v "bubline"

V pôvodnom pláne organizátorov bolo jedenásť zápasov, napokon sa ich uskutočnilo sedem. Zloženie duelov sa viackrát menilo vplyvom zranení, ale aj viacerých pozitívnych testov na Covid-19. Bojovníci boli v uplynulých troch dňoch v "bubline," v ktorej mohli mať so sebou maximálne štyroch členov tímu.

 

 

V hlavnom zápase večera medzi Kozmom a Kertészom išlo zároveň o odvetu súboja z roku 2018. Rovnako ako na turnaji Oktagon 9, aj tentoraz absolvovali bojovníci plný počet kôl, pričom opäť sa tešil Kozma.

 

 

Ten dominoval najmä v druhej polovici zápasu. "Keď je to na body, tak sa môže stať čokoľvek. Tréneri mi však hovorili, že to videli pre mňa. V prvom kole som dostal nejaký úder, po ktorom som bol otrasený. Potom som sa rozdýchal, dostal som sa do toho a už to išlo," povedal Kozma.

 

Vémola sa predstavil v plnej sile

Po 11 mesiacoch sa do klietky vrátil český bojovník Karlos Vémola. V Brne sa predstavil prvýkrát od vlaňajšej prehry s Attilom Véghom.

 

 

Proti Nórovi Thomasovi Robertsenovi sa prezentoval typickým štýlom boja na zemi a napokon ho donútil "odklepať." "Hoci to nebol môj najlepší výkon, ale mal som za sebou moju najťažšiu prípravu. Dokázal som sám sebe, že ešte veľmi chcem vyhrávať. V budúcom zápase to bude opäť ten Terminátor, ktorého poznáte," odkázal Vémola narážajúc na duel proti krajanovi Václavovi Mikuláškovi.

 

 

Ďalší turnaj organizácie Oktagon MMA je na programe 21. novembra opäť v Brne. Na ňom by sa mal premiérovo predstaviť Slovák Ivan Buchinger, ktorý je najnovšou akvizíciou organizácie.

 

Oktagon 17, výsledky:

do 77,1 kg (o titul): David Kozma (ČR) - Maté Kertész (Maďarsko) - Kozma na body

 

do 90 kg: Karlos Vémola (ČR) - Thomas Robertsen (Nórsko) - Vémola v 3. kole na submisiu

 

do 77,1 kg: Mateusz Strzelczyk (Poľsko) - Vlastislav Čepo (SR) - Strzelczyk v 2. kole na submisiu

 

do 77,1 kg: Andrej Kalašník (ČR) - Ole-Jorgen Johnsen (Nórsko) v 1. kole KO

 

do 70,3 kg: Matej Kuzník (ČR) - Štěpán Guba (ČR) - Kuzník v 2. kole TKO

 

do 65,8 kg: Abdelmoumen Mssaate (Francúzsko) - Tomáš Lynh Le Sy (ČR) - víťaz Mssaate v 1. kole na submisiu

 

do 83,9 kg: Pavel Salčák (ČR) - Petr Bartoněk (ČR) - víťaz Salčák v 1. kole na submisiu

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies