Odmenu za boj v prvej línii chcú od štátu aj upratovači

NETKY.SK • 18 August 2020, 07:59 • 2 min
Odmenu za boj v prvej línii chcú od štátu aj upratovači

BRATISLAVA - Odmenu za boj v prvej línii proti koronavírusu chcú od štátu aj ľudia, ktorí sa starajú o čistotu, hygienu a dezinfekciu vnútorných priestorov.

slovakia

left justify in out

"Aj my - upratovačky a upratovači, umývači okien, podláh a sociálnych zariadení, chyžné, smetiari, tepovači, deratizéri a ďalší sme stáli a naďalej stojíme v prvej línii v boji proti koronavírusu. Aj my sme od počiatku pandémie mali sťažený prístup k ochranným prostriedkom a musíme sa chrániť sami. Preto žiadame premiéra, aby nás ohodnotil tak, ako našich ostatných spolubojovníkov v prvej línii," uviedli členovia občianskeho združenie (o.z) Hygienik v otvorenom liste Igorovi Matovičovi.

 

Zaslúžené peniaze
Členovia o.z. oceňujú prezentovanú myšlienku vyčlenenia 50 miliónovej odmeny pre zdravotné sestry, policajtov, vojakov a pracovníkov domovov sociálnych služieb.

 

"Peniaze, ktoré im navrhuje štát vyplatiť sú plne zaslúžené a zodpovedajú podstúpenému riziku. No aj my upratovači pracujeme na okraji svojich možností a vo veľkom riziku, že sa nakazíme smrteľným vírusom. Ako prví vstupujeme do kontaminovaných priestorov bez akejkoľvek podpory od štátu. Často ide o nemocničné priestory, školy a zariadenia sociálnych služieb, ktoré predtým navštívili ľudia s ochorením COVID-19," pokračovali v liste členovia o.z.

 

img

 

50 miliónov eur
Ľudia, ktorí boli v prvej línii v boji proti pandémii koronavírusu dostanú od štátu odmenu 50 miliónov eur. Informoval o tom minulý týždeň premiér Igor Matovič.

 

Odmena bude rozdelená medzi zdravotné sestry, policajtov, vojakov a pracovníkov domovov sociálnych služieb. Rezortní ministri by sa tento týždeň mali dohodnúť, komu aká odmena bude udelená.

 

"Predpokladám, že odmena pre jedného pracovníka by mohla byť medzi 300 až 500 eur," povedal Matovič.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies