Pád z hrebeňa Západných Tatier s fatálnym koncom

NETKY.SK • 26 Jún 2024, 08:36 • 2 min
Pád z hrebeňa Západných Tatier s fatálnym koncom

ZUBEREC - Z vrcholu Ostrého Roháča na hrebeni Západných Tatier v utorok spadol západnou stenou do Smutnej doliny turista. Ako informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke, muž pri páde utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

slovakia

left justify in out

Pád turistu z červeného turistického chodníka nahlásili horským záchranárom poľskí svedkovia, o súčinnosť bola ihneď požiadaná popradská posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby.

"Na miesto vyrazili príslušníci HZS z oblastného strediska Západné Tatry pozemne a vykonali pátranie v žľaboch západnej orientácie. Po príchode na miesto nešťastia spozorovali zakliesnenú osobu v približne šesť metrov hlbokej trhline medzi roztápajúcim sa snehom a skalným podložím bez známok života," priblížila zásah HZS.

Doplnila, že telo muža vytiahli pomocou lanovej techniky. "Po vykonaní všetkých potrebných úkonov boli pozostatky nebohého pozemne transportované a odovzdané obhliadajúcemu lekárovi a Policajnému zboru," dodala HZS.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: FB/HZS. Foto: Ministerstvo vnätra SR
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies