Oddnes sme opäť slobodnejší! Ktoré pandemické opatrenia už neplatia?

NETKY.SK • 14 Marec 2022, 07:49 • 3 min
Oddnes sme opäť slobodnejší! Ktoré pandemické opatrenia už neplatia?

BRATISLAVA - Tento týždeň plánuje Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR vydať namiesto zrušených vyhlášok usmernenie hlavného hygienika SR pre organizáciu hromadných podujatí a činnosť prevádzok počas pandémie ochorenia COVID-19 na Slovensku.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Vláda od pondelka uvoľnila pandemické opatrenia. Zrušila kapacitné obmedzenia na hromadných podujatiach i obmedzenia prevádzkových hodín. Nosenie respirátorov je naďalej povinné, výnimku majú napríklad televízni moderátori. 

 

img

 

Od pondelka neplatia vyhlášky, ktoré upravovali pravidlá pre činnosť prevádzok maloobchodu a služieb a organizáciu hromadných podujatí. Znamená to, že všetky prevádzky a hromadné podujatia okrem toho, že fungujú v režime základ, sú bez kapacitných obmedzení alebo obmedzení otváracích hodín. Povinnosť nosiť respirátor v prevádzkach a na hromadných podujatiach zostala naďalej zachovaná vo vyhláške k prekrytiu horných dýchacích ciest, pričom výnimkou nie sú ani hromadné podujatia v exteriéri.

 

Prečítajte si tiež: NCZI spustilo registráciu na očkovanie štvrtou dávkou proti COVID-19

 

Povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty sa po novom nevzťahuje na osoby vystupujúce na tlačových konferenciách ani na účinkujúcich v spravodajských a publicistických programoch. „Netýka sa to novinárov, ktorí sa na týchto tlačových konferenciách pracovne zúčastňujú,“ spresnil úrad.

 

img

 

Neplatí tiež povinnosť preukazovať sa negatívnym výsledkom PCR testu pri prílete na Slovensko z rizikových krajín. Vyhlášky vychádzajú z aktualizácie protipandemických opatrení, ktorú schválila minulý týždeň vláda. K uvoľneniu opatrení pristúpili po zohľadnení aktuálnej epidemiologickej situácie.

 

K téme: Od 14. marca sa rušia kapacitné obmedzenia na podujatiach

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies