Ochranné pomôcky do nemocníc prevážajú aj armádne vrtuľníky

NETKY.SK • 27 Marec 2020, 21:00 • 2 min
Ochranné pomôcky do nemocníc prevážajú aj armádne vrtuľníky

BRATISLAVA - Ochranné prostriedky, ktoré mieria k zdravotníkom v nemocniciach po celom Slovensku, pomáhajú rýchlo distribuovať aj vrtuľníky slovenskej armády.

slovakia

left justify in out

"Na základe požiadaviek na urýchlenie distribúcie zdravotníckych zásob nasadzujeme vrtuľníky UH-60M Blackhawk," potvrdil hovorca Ozbrojených síl (OS) SR Štefan Zemanovič.

 

Doplnili aj tovar

"Jedným z prvých takýchto letov bola doprava materiálu z centrálnych skladov Správy štátnych hmotných rezerv v Slovenskej Ľupči pre zdravotnícke zariadenia v Bratislave," priblížil. Pozemným transportom pomáhali vojaci doviezť potrebný materiál zdravotníkom do nemocníc v Trenčíne, Trnave, Nitre, Banskej Bystrici, Martine, Košiciach, Prešove, Michalovciach a Lučenci.

 

"Zároveň sme doplnili materiál v centrálnych skladoch prepravou takmer 12 ton jednorazových rúšok, chirurgických rukavíc či ochranných oblekov z Letiska Bratislava s využitím našej ťažkej transportnej techniky," dodal Zemanovič.

 

img

 

Rozvoz pokračuje

Pokračujúci rozvoz ochranných pomôcok potvrdila aj hovorkyňa rezortu zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

 

"Predchádzajúcu noc sa prebrala napríklad jedna z donášok v Univerzitnej nemocnici Bratislava, ale aj v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura v Košiciach, Fakultnej nemocnici F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici, v Univerzitnej nemocnici v Martine, Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove a postupne sa distribuujú ochranné pomôcky ďalej," uistila.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies