Minister Budaj podporil stratégiu ochrany európskych lesov

NETKY.SK • 25 Jún 2021, 18:29 • 2 min
Minister Budaj podporil stratégiu ochrany európskych lesov

BRATISLAVA - Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) podporuje novú stratégiu lesného hospodárstva Európskej únie, ktorá nastaví pravidlá starostlivosti o lesy.

slovakia

left justify in out

Ako ďalej informoval tlačový odbor envirorezortu, stratégia je zameraná na prísnu ochranu prírodného bohatstva v národných parkoch, obmedzenie ťažby dreva, či podporu udržateľného turizmu.

 

img


Podľa Budaja v súčasnosti ľudia bezprostredne cítia prejavy zmeny klímy. Ničivé povodne, tornáda, búrky a na druhej strane extrémne suchá sú toho podľa neho jasným dôkazom. "Verím, že nová stratégia pre lesy pomôže ochrániť prírodné bohatstvo pre ďalšie generácie," zdôraznil Budaj v liste adresovanom výkonnému podpredsedovi Európskej komisie Fransovi Timmermansovi a komisárom Jutte Urpilainen a Virginijusovi Sinkevičiusovi.

Pre ochranu klímy, biodiverzity a aj pre lesné ekosystémy Európy je podľa Budaja dôležitá prísna ochrana pralesov a podpora prírode blízkeho manažmentu lesa.

 

V tejto súvislosti informoval eurokomisárov o začatej reforme ochrany prírody na Slovensku, ktorá má pomôcť premeniť slovenské národné parky na životaschopné organizácie po vzore európskych krajín.

 


Ministerstvo životného prostredia momentálne pripravuje nový model ochrany pralesov a prírodných lesov v rôznych častiach Slovenska pod názvom Pralesy Slovenska. Legislatíva momentálne prechádza pripomienkovým konaním.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies