Obyvateľov českého Zlína ohrozujú nutrie. Dokázali už usmrtiť psa

NETKY.SK • 26 Apríl 2024, 20:30 • 2 min
Obyvateľov českého Zlína ohrozujú nutrie. Dokázali už usmrtiť psa

ZLÍN - V českom Zlíne sa premnožili nutrie, miestnym spôsobujú problémy. Žena pri venčení psov o jedného z nich prišla po tom, čo ho nutria stiahla pod vodu, informoval český portál iDnes.cz.

slovakia

left justify in out

K rozšíreniu populácie nutrií v miestnom potoku prispela mierna zima. Obyvatelia Zlína sa pre ne už necítia bezpečne a podľa obyvateľov dochádza aj k útokom na človeka. Tvrdia, že pohryznutia už nie sú nič výnimočné. „Jednak ničia brehy potoka, je otázkou času, než sa na niektorých miestach rozpadnú. A naviac sa tiež odvážia aj mimo svoj úkryt, medzi domy a k detským ihriskám,“ priblížila pre web iDnes učiteľka neďalekej školy.

Sedemdesiatdvaročná žena, ktorá sa prechádzala pomocou bariel okolo potoka so svojimi dvoma psami, si odniesla negatívnu skúsenosť. Počas toho, ako sa chcel jeden z nich napiť vody, naňho zaútočila nutria a stiahla ju pod vodu. „Pravdepodobne jej prehryzla krk,“ informovala nevesta seniorky.

Miestna radnica aj polícia upozorňujú, že k problému prispievajú aj obyvatelia, ktorí chodia zvieratá kŕmiť. Podľa zástupcu riaditeľa Mestskej polície Zlín Pavla Janíka tak okrem nutrií podporujú aj potkany.

Ich kŕmenie komplikuje aj odchyt, ktorý je z roka na rok menej úspešný. Janík tvrdí, že dobre nakŕmené zvieratá sú menej dôverčivé.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: RTVS / iDnes.cz, Foto: ZZ.cz
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies