Obvineniu zo zasielania falošných bombových oznámení čelí študent strednej školy

NETKY.SK • 25 Január 2024, 11:35 • 2 min
Obvineniu zo zasielania falošných bombových oznámení čelí študent strednej školy

BRATISLAVA - Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III objasnili sériu falošných oznámení o uložení výbušných systémov v priestoroch strednej školy na Pántoch, ku ktorej dochádzalo v priebehu decembra 2023.

slovakia

left justify in out

Intenzívne vyšetrovanie a dôsledná operatívno-pátracia činnosť policajtov kriminálnej polície viedla k vzneseniu obvinenia 17-ročnému D.V. z Bratislavy za spáchanie trestného činu vydierania a šírenia poplašnej správy.

Podľa doposiaľ zabezpečenej dôkaznej situácie prijala stredná škola od 18.12.2023 do 20.12.2023 celkovo šesť správ s výhražným textom, v ktorom okrem iného odosielateľ uvádzal informácie, že v škole je umiestnená bomba a v niektorých správach požadoval odosielateľ zaslať na svoju kryptopeňaženku vysokú finančnú hotovosť, inak spomenutá škola vybuchne. Po prijatí každého oznámenia boli ihneď zo strany polície vykonané potrebné opatrenia zahŕňajúce evakuáciu nielen školy, ale blízkeho ubytovacieho školského zariadenia, pričom evakuovaným osobám boli počas pyrotechnických prehliadok zabezpečené evakuačné autobusy, aby nemuseli čakať niekoľko hodín v mrazivom počasí vonku.

Keďže sa jednalo o závažné trestné činy, vydieranie a šírenie poplašnej správy, policajti tretieho bratislavského okresu okamžite začali rozsiahle vyšetrovanie spojené s preverovaním na slovenskej aj medzinárodnej úrovni.

Zabezpečované informácie boli priebežne dôkladne analyzované, pričom do vyšetrovania boli zapojení aj odborníci z IT sektoru. Po získaní potrebného množstva informácií vydal príslušný súd príkazy na vykonanie domových prehliadok na viacerých miestach Bratislavy, pri ktorých vyšetrovatelia zaistili množstvo dôkazov.

Vyšetrovaním sa podarilo identifikovať podozrivého a zabezpečiť dostatočné dôkazy na jeho zadržanie a vznesenie obvinenia. Jednalo sa o študenta predmetnej školy. Zo strany vyšetrovateľa bol spracovaný aj podnet k jeho väzobnému stíhaniu, s ktorým sa sudca stotožnil. V súčasnosti je obvinený stíhaný väzobne.

V nadväznosti na uvedený prípad dôrazne apelujeme na verejnosť: takéto konanie sa môže javiť zo strany páchateľa ako žart alebo spôsob, ako sa vyhnúť účasti na vyučovaní, avšak toto konanie má vždy závažné dôsledky!

Za takýto čin v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody až na 6 rokov, pričom páchateľ môže byť stíhaní väzobne ako je tomu aj v tomto prípade! 

         twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: KR PZ BA, Foto: Polícia SR - Bratislavský kraj / Facebook
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies