Obrovská výzva pre Košice! Ak sa podarí zaočkovať ešte tisíc ľudí, okres nespadne do čiernej farby

NETKY.SK • 25 Október 2021, 17:17 • 2 min
Obrovská výzva pre Košice! Ak sa podarí zaočkovať ešte tisíc ľudí, okres nespadne do čiernej farby

KOŠICE - Ak sa v košickom okrese nepodarí dosiahnuť 65-percentnú hranicu zaočkovanosti osôb nad 50 rokov, o dva týždne sa podľa Covid automatu zaradí do čiernej farby.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Mestu Košice hrozí na COVID automate prechod do čiernej farby s ďalším sprísnením protipandemických opatrení. Je možné sa tejto hrozbe vyhnúť, ak sa ešte zaočkuje približne tisícka Košičanov vo veku nad 50 rokov. S výzvou na podporu očkovania proti COVID-19 na to v pondelok poukázal primátor Jaroslav Polaček.

 

img

 

 

„V Košiciach nám stačí 1 000 – 1 200 ľudí nad 50 rokov, aby sme už do čiernej zóny nepadli. teda aby sa nestalo, že nebudú fungovať fitká, nebudú svadby, rôzne spoločenské udalosti a aktivity. Chcel by som ísť príkladom, a teda poďme spolu uvažovať, ako vieme ľudí nejakým spôsobom ešte namotivovať, pretože Košice o dva týždne do čiernej farby padnú a stačí nám strašne málo, aby nepadli,“ uviedol Polaček počas rokovania Zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK), ktorého je poslancom.

 

 

Oznámil zároveň, že v nedeľu (24. októbra) sa dal zaočkovať treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. „Ja som sa rozhodol pre tretiu dávku kvôli sebe a kvôli svojim blízkym,“ uviedol na sociálnej sieti.

 

Košice sú podľa COVID automatu aktuálne v druhom stupni ohrozenia, teda v bordovej farbe. Pri dosiahnutí 65-percentnej hranice plne zaočkovaných ľudí vo veku nad 50 rokov sa stupeň rizikovosti v okrese zníži o jeden stupeň smerom nadolNa krajskom zastupiteľstve Polaček vyzval predstaviteľov samospráv, aby boli aktívni v rámci očkovacej kampane. Tú by podľa neho mohla robiť aj krajská agentúra cestovného ruchu.

 

Predseda KSK Rastislav Trnka uviedol, že samosprávny kraj je aktívny v boji s novým koronavírusom, o čom svedčí aj vysoké množstvo a podiel vakcín podaných obyvateľom z úrovne kraja.

 

img

 

„Čo sa týka kampane, chceme vyvíjať aktivity na podporu očkovania, avšak potrebujeme akési poverenie z ministerstva. Uchádzame sa oň už druhý mesiac. Verím, že nakoniec toto poverenie príde a budeme môcť spustiť aktivity, ktoré máme pripravené,“ povedal.

 

Mohlo by vás zaujímať: O vakcináciu v nákupnom centre v Bratislave je záujem. Denne sa podarí zaočkovať desiatky ľudí

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies