Obrat o 360 stupňov! Prokurátor zrušil obvinenie elitnému operatívcovi Kaľavskému

NETKY.SK • 7 Jún 2021, 11:22 • 2 min
Obrat o 360 stupňov! Prokurátor zrušil obvinenie elitnému operatívcovi Kaľavskému

BRATISLAVA - Prokurátor Generálnej prokuratúry SR na podklade sťažnosti obvineného vedúceho operatívneho oddelenia Národnej kriminálnej agentúry Jána Kaľavského rozhodol o zrušení uznesenia o vznesení obvinenia voči menovanému pre prečin zneužívania právomocí verejného činiteľa.

slovakia

left justify in out

Informoval o tom hovorca GP SR Dalibor Skladan. Doplnil, že podľa prokuratúry bolo predmetné uznesenie nezákonné, predčasné a nedôvodné.

Popri Jánovi Kaľavskému policajná inšpekcia obvinila aj bývalého riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Branislava Zuriana. Ten čelí obvineniu zo zneužitia právomocí verejného činiteľa a ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti.

 

Dôvodom má byť to, že v roku 2020 povedal vtedajšiemu námestníkovi riaditeľa Slovenskej informačnej služby Borisovi Beňovi, ktorý v súčasnosti vystupuje ako svedok-kajúcnik, že polícia sa zaoberá bývalým šéfom Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovítom Makóom.
 

Prečítajte si tiež: NAKA zatkla bratislavského operatívca, ktorý mal z prostredia polície vynášať utajované informácietwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies