Chlapec z Ukrajiny absolvoval na Slovensku rekonštrukčnú operáciu tváre

NETKY.SK • 18 Marec 2022, 16:33 • 2 min
Chlapec z Ukrajiny absolvoval na Slovensku rekonštrukčnú operáciu tváre

BRATISLAVA – V Univerzitnej nemocnici Ružinov (UNB) absolvoval v piatok 14-ročný utečenec z Ukrajiny rekonštrukčnú operáciu tváre. Zranený bol počas bombardovania mesta Charkov, keď sa so svojou rodinou skrýval v pivničných priestoroch obytného domu. TASR o tom informovala hovorkyňa UNB Petra Lániková.

slovakia

left justify in out

Chlapca s menom Glib prijali na Kliniku ústnej, čeľustnej a tvárovej chirurgie Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a UNB s penetračným poranením tváre. „Prednosta kliniky Ladislav Czakó spolu so svojím tímom v piatok doobeda vykonali rekonštrukciu rozdrvenej spodiny očnice, zafixovali nos, vyčistili čeľustnú dutinu a odstránili úlomky,“ priblížila hovorkyňa. Čas hojenia by mal podľa prednostu trvať približne tri až štyri týždne.

 

img

 

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) momentálne poskytuje utečencom z Ukrajiny neodkladnú zdravotnú starostlivosť, deklaruje však pripravenosť aj na ďalšie podobné prípady. „Spolupráca bude v najbližších dňoch a týždňoch kľúčová. Počty pacientov prichádzajúcich z Ukrajiny stúpajú už aj v našich zariadeniach,“ doplnil riaditeľ UNB Roland Schaller. Dodal, že za posledný týždeň v nemocniciach ošetrili spolu 87 Ukrajincov.

 

Možno vás zaujme: Mier nie je iba absenciou vojny, uviedla prezidentkatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies