Obeť hromadného znásilnenia má aj vážne zranenie mozgu, bojuje o život

NETKY.SK • 28 December 2012, 08:08 • 2 min
Obeť hromadného znásilnenia má aj vážne zranenie mozgu, bojuje o život

Obeť hromadného znásilnenia má aj vážne zranenie mozgu, bojuje o život - Svet Mladá Indka, ktorej hromadné znásilnenie v autobuse v indickej metropole vyvolalo tento mesiac celoštátne protesty, utrpela vážne zranenie mozgu a bojuje o život . Informoval dn

slovakia

left justify in out

img

Mladá Indka, ktorej hromadné znásilnenie v autobuse v indickej metropole vyvolalo tento mesiac celoštátne protesty, utrpela "vážne zranenie mozgu a bojuje o život".

Informoval dnes o tom riaditeľ špecializovanej nemocnice Mount Elizabeth v Singapure, kam 23-ročnú pacientku vo štvrtok letecky transportovali z Indie.

"Vyšetrenia lekárskeho tímu, uskutočnené po jej príchode do našej nemocnice, ukázali, že okrem predchádzajúcej zástavy srdca má tiež infekciu pľúc a brucha a vážne zranenie mozgu," citovala agentúra Reuters Kelvina Loha.

Pred prevozom do Singapuru, kde lekári označili jej stav za "mimoriadne kritický", podstúpila obeť už tri operácie brucha. 

Ak žena zomrie, mohlo by to vyvolať v Indii nové protesty. "Modlíme sa za toto statočné mladé dievča, ktorému je poskytovaná tá najlepšia možná zdravotná starostlivosť," vyhlásil indický premiér Manmóhan Singh. Jeho vláda sa zaviazala uhradiť všetku lekársku starostlivosť o dievča.

Indická metropola Naí Dillí má najvyššie percento sexuálne motivovanej trestnej činnosti spomedzi veľkých indických miest, oznámenie o znásilnení dostáva polícia každých 18 hodín. Vládne štatistické údaje ukázali, že počet oznámených znásilnení v krajine stúpol v rokoch 2007-11 o takmer 17 percent.
Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies