Obamova pracovná skupina odporúča zvýšiť dohľad nad políciou

NETKY.SK • 3 Marec 2015, 10:32 • 2 min
Obamova pracovná skupina odporúča zvýšiť dohľad nad políciou

WASHINGTON - Pracovná skupina zostavená Bielym domom vydala dnes správu, ktorá odporúča zvýšiť dohľad nad lokálnymi policajnými jednotkami.

slovakia

left justify in out

Týmto spôsobom by sa mal riešiť problém, ktorý americký prezident Barack Obama nazval "tlejúcou nedôverou" medzi políciou a miestnymi komunitami. Informácie priniesla agentúra Reuters.

 

Odborníci odporučili polícii väčšiu otvorenosť "civilnej kontrole" a to, aby sa pred prehliadkami podozrivých osôb usilovali získať ich súhlas.

 

Pracovná skupina vyzvala miestne policajné okrsky v USA, aby podávali informácie o svojom rasovom zložení a aby tento aspekt hlásili aj v prípade osôb, ktoré zastavujú počas hliadok.

 

Odporúčania pracovnej skupiny boli "významným prvým krokom", konštatovala legislatívna zástupkyňa Americkej únie občianskych slobôd. Teraz však podľa nej bude dôležité, či sa ich podarí uplatniť v praxi.

 

Obama poveril skupinu zloženú z predstaviteľov justície a polície, akademikov a advokátov, aby prešetrili policajné praktiky po tom, ako sa v Spojených štátoch zdvihla vlna protestov voči rozhodnutiu veľkej poroty neobviniť policajta bielej pleti z Fergusonu, ktorý zastrelil vlani v lete neozbrojeného afroamerického tínedžera.

 

Vyšetrovanie prípadu americkým ministerstvom spravodlivosti a políciou vo Fergusone by mali uzavrieť už čoskoro.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies