VIDEO: Gérard Depardieu má k Putinovi blízko, no vyzýva k zastaveniu bojov: „Som proti tejto bratovražednej vojne!"

NETKY.SK • 1 Marec 2022, 14:21 • 2 min
VIDEO: Gérard Depardieu má k Putinovi blízko, no vyzýva k zastaveniu bojov: „Som proti tejto bratovražednej vojne!"

Francúzsky herec Gerard Depardieu, priateľ ruského prezidenta Vladimira Putina, v utorok vystúpil proti vojne na Ukrajine a vyzval k rokovaniam.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

„Rusko a Ukrajina boli vždy bratské krajiny," povedal 73-ročný herec agentúre AFP v telefonáte. „Som proti tejto bratovražednej vojne. Hovorím zastavte zbrane a vyjednávajte!" povedal Depardieu.

 

 

 

V roku 2013 vyvolal obrovské pobúrenie odchodom z Francúzska a prijatím ruskej národnosti na protest proti navrhovanému zvýšeniu daní pre bohatých vo svojej vlasti.

 

 

Putin ho pozval na večeru, aby mu odovzdal svoje nové občianstvo a Depardieu bol následne plný chvály na tohto siláka. „Poviem, čo si myslím o Putinovi: ruský národ potrebuje takého človeka - s ruskou povahou. Putin sa snaží vrátiť ľuďom len kúsok dôstojnosti," povedal po večeri.

 

 

Vo francúzskej televízii zase povedal: „Nechajte Vladimíra na pokoji." Depardieu sa stal hviezdou vo Francúzsku od 80. rokov 20. storočia rolami vo filmoch Posledné metro, Polícia, Cyrano z Bergeracu, Zelená karta, Asterix a Obelix a v mnohých iných.

 

V roku 2015 zaradila Ukrajina Depardieuho na čiernu listinu ako zjavnú odplatu za jeho ohlásené odmietnutie uznať nezávislosť bývalého sovietskeho štátu. Ministerstvo kultúry vtedy neuviedlo žiadny oficiálny dôvod zákazu, ale už predtým označilo Depardieua a ďalšie medzinárodné filmové hviezdy naklonené Rusku za hrozbu národnej bezpečnosti, ktorej filmy by mali byť zakázané. V roku 2021 herca obvinili zo znásilnenia a sexuálneho napadnutia mladej francúzskej herečky v jeho dome v Paríži. Depardieu obvinenie poprel.

 

Prečítajte si: Vedeli ste, ktoré známe osobnosti dostali ruské občianstvo a pas?twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies