Návrh zákona o bezpečnosti ihrísk sa zaoberá aj ich povrchom

NETKY.SK • 19 Január 2019, 10:51 • 2 min
Návrh zákona o bezpečnosti ihrísk sa zaoberá aj ich povrchom

BRATISLAVA - Návrh zákona o základných požiadavkách na bezpečnosť detského ihriska z dielne Ministerstva hospodárstva SR sa zaoberá aj povrchom ihrísk či rozmiestnením hracích zariadení. TASR o tom informoval odbor komunikácie rezortu.

slovakia

left justify in out

Ministerstvo ho predložilo koncom novembra 2018 a v súčasnosti je v štádiu vyhodnocovania predložených pripomienok.

 

Návrh obsahuje tiež bezpečnostné požiadavky, ktoré by mali ihriská spĺňať ako celok, a nielen jednotlivé hracie prvky, uviedol rezort. "V návrhu sú definované aj základné povinnosti vlastníkov ihrísk, okrem iného je tam navrhnutý systém na monitorovanie úrazov na detských ihriskách," priblížil rezort.

 

Slovenská obchodná inšpekcia v októbri 2018 informovala o výsledkoch kontrol zariadení detských ihrísk počas 12 rokov. Vyplynulo z nich, že počet ihrísk s nedostatkami je vysoký a nemá klesajúcu tendenciu, okolo 80 % z nich súviselo s bezpečnosťou.

 

Príčiny boli v správe a údržbe, posúdení zhody, nesprávnej inštalácii a konštrukčnom vyhotovení. Štátny tajomník rezortu Rastislav Chovanec vtedy avizoval vypracovanie návrhu zákona o detských ihriskách.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies