O treste pre huslistku Vanessu Mae rozhodne arbitrážny súd

NETKY.SK • 4 December 2014, 16:58 • 2 min
O treste pre huslistku Vanessu Mae rozhodne arbitrážny súd

LAUSANNE - Slávna huslistka Vanessa Mae sa odvolala proti rozhodnutiu Medzinárodnej lyziarskej federácie (FIS), ktorá ju suspendovala na štyri roky za jej účasť pri údajnom podvode.

slovakia

left justify in out

Toho sa mala britská občianka reprezentujúca Thajsko dopustiť na kvalifikačných pretekoch v Slovinsku, kde si na poslednú chvíľu vybojovala miestenku na ZOH 2014 v Soči.
     

"Športový arbitrážny súd (CAS) potvrdil prijatie dvoch odvolaní – voči trestu FIS a anulovaniu výsledkov a oznámil, že sa nimi bude zaoberať," informovala agentúra AP.
     

Podľa FIS sa Mae sa dostala na olympiádu zásluhou zmanipulovaných výsledkov obrovského slalomu v slovinskom Krkavci. Preteky mali byť uporiadané na podnet manažéra známej popovej hviezdy. FIS zároveň pozastavila činnosť piatim rozhodcom, ktorí sa na podvode podieľali.
     

Výsledky pretekov v Krkavci obsahujú aj meno pretekárky, ktorá na podujatí vôbec neštartovala. Ďalšia bola "umelo" dosadená na druhé miesto, hoci spadla a trať nedokončila. Jej čas bol dodatočne upravený o viac ako desať sekúnd. Ďalším pochybením voči pravidlám FIS bol fakt, že najmenej jedna súťažiaca odštartovala nie z vyhradeného miesta a jej čas začali merať až v momente, keď už bola na zjazdovke.
     

Mae sa v Soči predstavila v obrovskom slalome, spomedzi 67 pretekárok skončila na poslednom mieste s minútovou stratou na víťazku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies