Nový rok budú v nemocniciach vítať aj pacienti, na večeru majú údené

NETKY.SK • 31 December 2014, 13:33 • 2 min
Nový rok budú v nemocniciach vítať aj pacienti, na večeru majú údené

BRATISLAVA - Silvestru a Novému roku je prispôsobený aj jedálniček v nemocniciach Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB).

slovakia

left justify in out

"Poslednou večerou v roku je údené s chrenovou omáčkou a zemiakovou kašou. Na Nový rok je to bravčový rezeň s prílohou. Pacienti so šetriacou diétou majú jedálniček upravený podľa odporúčania ošetrujúceho lekára," priblížila pre TASR hovorkyňa zariadenia Petra Stano Maťašovská.
      

Režim hospitalizovaných pacientov je podľa jej slov podobný ako v bežné dni. Nočný pokoj je od 21.00 h, ale akceptuje sa, keď pacienti chcú o polnoci privítať Nový rok. "Samozrejme, bez hlučnej zábavy a alkoholu. Bežné je, že si prajú navzájom všetko dobré na izbách, s personálom, telefonujú blízkym a sledujú ohňostroj z okien," priblížila Stano Maťašovská.
      

Personál v nemocnici zväčša nemá počas silvestrovskej noci čas vnímať príchod Nového roka, keďže má ísť o najrušnejšiu službu. Vlani prešlo cez centrálne príjmy UNB od noci do rána 170 ľudí.
      

"Dominujú úrazy a zdravotné ťažkosti z požitia alkoholu a jedla. Zábavná pyrotechnika vážnejšie zranila pred rokom deväť ľudí. V jednom prípade človeku amputovala prsty. Počas silvestrovskej noci sa vyskytujú viac než zvyčajne aj psychické ťažkosti vrátane pokusov o samovraždu. Vlani to bolo 15 ťažkých duševných stavov," zhrnula Stano Matašovská.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies