Na Oravskom hrade pripravujú prvú nočnú prehliadku letných prázdnin

NETKY.SK • 27 Jún 2023, 20:00 • 2 min
Na Oravskom hrade pripravujú prvú nočnú prehliadku letných prázdnin

ORAVSKÝ PODZÁMOK - Prvá nočná prehliadka Oravského hradu počas tohtoročných letných prázdnin "Dracula a priatelia" vyrozpráva príbehy najznámejších duchov a strašidiel. Podujatie sa uskutoční v noci z piatka 7. júla na sobotu 8. júla.

slovakia

left justify in out

Informovali o tom zo správcovského Oravského múzea Pavla Országha Hviezdoslava. Okrem upíra Nosferatu návštevníci spoznajú grófku Alžbetu Báthory, Bielu pani, rytiera Donča, veliteľa Gašpara Piku či hradného kata.

 

img

 

"Pripravili sme si program plný napínavej atmosféry, divadelných, hudobných i tanečných vystúpení a nebude chýbať obľúbená ohňová šou. Návštevníci zavítajú do sveta histórie, v ktorom sa budú báť, ale i smiať," dodávajú z múzea.

 

Oravský hrad postavili na skale nad riekou Orava v Oravskom Podzámku ako "orlie hniezdo". Je jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií severného Slovenska. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies