Novinka v Košickom kraji: O presnej polohe autobusu sa cestujúci dozvedia okamžite cez mobilnú aplikáciu

NETKY.SK • 13 December 2014, 10:58 • 2 min
Novinka v Košickom kraji: O presnej polohe autobusu sa cestujúci dozvedia okamžite cez mobilnú aplikáciu

KOŠICE - Aktuálne informácie o polohe autobusov ponúkne od nedele 14. decembra Košický samosprávny kraj (KSK) prostredníctvom stránky www.mojbus.sk. Jej cieľom nie je podľa hovorkyne KSK Zuzany Bobríkovej nahrádzať vyhľadávače dopravného spojenia, ale doplniť informácie o skutočný príchod autobusových spojov na autobusové zastávky a ďalšie údaje.

slovakia

left justify in out

KSK ako objednávateľ prímestskej autobusovej dopravy vo verejnom záujme zlepšuje takto informovanosť cestujúcich prostredníctvom internetovej a mobilnej aplikácie www.mojbus.sk. Informačný systém je funkčný vďaka spolupráci s autobusovými dopravcami eurobus, a.s., a ARRIVA Michalovce, a.s., i Transdata, s.r.o., ktorá poskytuje dopravcom dispečerský systém riadenia. "Ten je založený na tom, že každý autobus prímestskej autobusovej dopravy je vybavený GPS modulom, ktorý umožňuje sledovať jeho aktuálnu polohu. Táto informácia je teraz k dispozícii aj cestujúcim prostredníctvom uvedenej stránky. Používatelia potrebujú mobilný telefón s internetovým pripojením a zapnutými lokalizačnými službami," vysvetľuje Radovan Hužvík z odboru dopravy Úradu KSK. 
      

Stránka, ktorá je určená hlavne pre používateľov mobilných telefónov, poskytuje informácie o aktuálnej polohe autobusov, dodržiavaní cestovného poriadku a prípadnej odchýlke. "Ďalej o najbližších autobusových zastávkach podľa polohy cestujúceho na mape, aktuálnych odchodoch autobusových spojov z autobusových zastávok aj s uvedením skutočného času príchodu či odchodu spoja. Cestujúci vďaka mobilnej aplikácii získa aj prehľad o najbližších autobusových spojoch v okolí podľa polohy cestujúceho, o aktuálnom dopravnom spojení medzi určenými autobusovými zastávkami a príchodoch autobusových spojov na určené autobusové zastávky," dodáva hovorkyňa.
      

Aktuálne on-line poskytujú informácie traja uvedení dopravcovia, ostatné informácie od dopravcov poskytujúcich služby na území KSK sú sprístupnené off-line, teda len podľa platných cestovných poriadkov. "Cestujúci sa o novej možnosti získať aktuálne informácie dozvedia aj z cestovných lístkov a označníkov na autobusových zastávkach. Na nových cestovných poriadkoch, ktoré sú platné oddnes, je všade zverejnený aj odkaz na stránku www.mojbus.sk," uzatvára Bobríková.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies