Nová nemocnica v Prešove bude strategickou investíciou

NETKY.SK • 3 Júl 2024, 14:03 • 2 min
Nová nemocnica v Prešove bude strategickou investíciou

PREŠOV - Ministerstvo obrany SR ako predkladateľ návrhu uviedlo, že investičný projekt spĺňa podmienky na určenie za strategickú investíciu podľa zákona.

slovakia

left justify in out

Projekt novej vojenskej nemocnice v Prešove bude realizovaný ako strategická investícia. Vláda o tom rozhodla na stredajšom rokovaní. Ministerstvo obrany SR ako predkladateľ návrhu uviedlo, že investičný projekt spĺňa podmienky na určenie za strategickú investíciu podľa zákona.

"Cieľom investičného projektu je, aby Fakultná nemocnica s poliklinikou Prešov zvýšila kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti v regióne Prešovského kraja a východného Slovenska v čase bezpečnosti a bola primárnym zdravotníckym zariadením na diagnostiku a liečbu ranených a chorých, hlavne príslušníkov Ozbrojených síl SR a aliančných jednotiek NATO, ale aj civilného obyvateľstva v čase krízovej situácie," ozrejmil rezort.

Zámerom tiež je, aby nemocnica splnila podmienky pre najvyšší typ vojenského zdravotníckeho zariadenia v zmysle štandardov NATO a plnila kľúčovú úlohu pri zvládaní infekčných ochorení vyžadujúcich vysoký stupeň ochrany. Okrem toho má nemocnica poskytnúť kapacity pre vybudovanie systému vzdelávania a výcviku zdravotníckych pracovníkov pre potreby ozbrojených síl.

Nová nemocnica v Prešove má byť koncovým typom zdravotníckeho zariadenia, ktorý v regióne Šariš poskytne viac ako 2800 pracovných miest pri lôžkovej kapacite približne 942 lôžok. Projekt by mal podľa odhadov stáť 550 miliónov eur. Rezort odhaduje, že na jeho dokončenie bude potrebných 31 mesiacov, pričom so stavebnými prácami sa má začať ešte v tomto roku.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Ministerstvo obrany SR, Foto: freepik.com
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies