Na dokončenie Starého mosta ostávajú posledné hodiny

NETKY.SK • 15 December 2015, 14:36 • 3 min
Na dokončenie Starého mosta ostávajú posledné hodiny

BRATISLAVA – Prestavba Starého mosta v Bratislave je po dvoch rokoch náročných a komplikovaných prác ukončená.

slovakia

left justify in out

"Som veľmi rád, že môžem Bratislavčanom oznámiť splnenie sľubu. Most je dokončený poriadne, včas a v cene, ktorá bola zazmluvnená. V to málokto veril. Keď som pred rokom nastúpil do funkcie, most som prebral s trojmesačným sklzom a mestu hrozil finančný kolaps. Nastúpili sme ostrý kurz dokončenia s trojzmennou prevádzkou, neustálou kontrolou, novým harmonogramom a dennou spoluprácou so zhotoviteľom. Výsledkom je nový Starý most a po 54 rokoch sa vráti električka do Petržalky," konštatoval na dnešnom brífingu bratislavský primátor Ivo Nesrovnal.

 

Podľa neho je táto stavba jeden z najväčších dopravných projektov v hlavnom meste v ostatných rokoch. Na jeho úspešnom dokončení sa okrem zmluvných partnerov podieľalo aj mnoho pracovníkov magistrátu Bratislavy. Teraz bude nasledovať náročná kolaudácia jednotlivých objektov, na ktorých sa bude podieľať päť subjektov. Okrem dokončenia drobných prác, likvidácie staveniska sa ešte budú odstraňovať chyby, ktoré však nemajú vplyv na financovanie zo strany mesta. Pre TASR primátor uviedol, že mesto má záujem najskôr skolaudovať mostovú časť pre peších.

 

"Realizovali sme mimoriadne náročný projekt, riešili množstvo problémov a dnes sme úspešne v cieli. Ešte do polnoci dokončíme osádzanie koľají, zvodidiel a zábradlia, zapojíme osvetlenie, na Šafárikovom námestí osadíme automaty na lístky, dokončíme nájazd na most a urobíme drobné kozmetické úpravy. Ten finiš je enormný a nevídaný, aby sme splnili zmluvné záväzky a mesto malo projekt preplatený z eurofondov," zdôvodnil riaditeľ stavby Róbert Šinály z Eurovia SK.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies