Nemecké železnice chcú dôraznejšie postupovať proti diskriminácii Rómov

NETKY.SK • 19 Október 2022, 00:20 • 2 min
Nemecké železnice chcú dôraznejšie postupovať proti diskriminácii Rómov

BERLÍN - Nemecká železničná spoločnosť Deutsche Bahn chce podnikať dôraznejšie kroky proti rasizmu a predsudkom namiereným voči Rómom a Sintom.

slovakia

left justify in out

TASR správu prevzala z agentúry DPA. "Diskriminácia a rasizmus nemajú u náš žiadne miesto," uviedol v utorok šéf DB Richard Lutz. Spoločnosť chce preto napríklad vzdelávať svojich zamestnancov ohľadne rôznych foriem protirómskej diskriminácie. Nemecké štátne železnice motivovali k dôraznejšiemu postupu správy o diskriminácii Rómov, ktorí utekali z Ukrajiny po februárovej ruskej invázii. DB v tejto súvislosti prevzala definíciu protirómskej diskriminácie, ktorú uvádza Medzinárodná aliancia pre pripomínanie holokaustu (IHRA). Tá sa podľa IHRA prejavuje vo forme marginalizácie, vylúčenia, fyzického násilia, znevažovania kultúry a životného štýlu Sintov a Rómov a tiež prostredníctvom širokej škály nenávistných prejavov. Iniciatívu vedenia železníc privítal aj predseda Ústrednej rady nemeckých Sintov a Rómov Romani Rose. DB týmto krokom podľa jeho slov dáva jasne najavo, že "preberá zodpovednosť za dejiny", teda aj za zavraždenie 500.000 Sintov a Rómov počas holokaustu. Dodal, že Deutsche Bahn takto vysiela signál, že dôrazne odsudzuje nielen antisemitizmus, ale aj tzv. "anticiganizmus"
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Martin Petras
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies