Minister financií Hammond verí v "nejakú formu dohody" s labouristami

NETKY.SK • 6 Apríl 2019, 12:38 • 2 min
Minister financií Hammond verí v "nejakú formu dohody" s labouristami

LONDÝN - Rokovania britskej vládnej Konzervatívnej strany s opozičnými labouristami s cieľom nájsť riešenie patovej situácie v otázke brexitu pokračujú. V sobotu to vyhlásil minister financií Philip Hammond, ktorý zároveň vyjadril presvedčenie, že obe strany dosiahnu "nejakú formu dohody", píše agentúra Reuters.

slovakia

left justify in out

Predstavitelia Labouristickej strany ešte v piatok na margo prebiehajúcich rokovaní s konzervatívcami uviedli, že zatiaľ nenastal počas rozhovorov viditeľnejší pokrok, keďže kabinet premiérky Theresy Mayovej neponúkol "zásadnejšiu zmenu (návrhu) či kompromis".

Hammond však v interview pre médiá v rámci rokovania ministrov financií členských štátov EÚ v Bukurešti zdôraznil, že "rozhovory s labouristami pokračujú".

 

"Som optimista v tom, že s labouristami dosiahneme určitú formu dohody," povedal ďalej Hammond a dodal, že vláda si v rokovaniach nekladie nijaké ultimátne požiadavky.

 

Rozhovory vlády s labouristami sa začali v stredu po tom, ako britská premiérka Theresa Mayová oslovila lídra labouristov Jeremyho Corbyna, aby sa s ňou stretol a aby sa pokúsili spoločne hľadať ďalší postup v procese vystúpenia krajiny z EÚ.

Labouristi sa zasadzujú za miernejšiu formu brexitu, vďaka ktorej by Británia aj po vystúpení z EÚ zostala členom colnej únie.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies