Nelu Pociskovú a Yaela k sebe pritiahol Magnet

NETKY.SK • 4 Júl 2022, 14:58 • 2 min
Nelu Pociskovú a Yaela k sebe pritiahol Magnet

Nela Pocisková so svojím tímom neúnavne pracuje na nových skladbách. Z pripravovaného albumu už postupne predstavila 4 skladby. Ich žánrovú pestrosť dopĺňa novinkou Magnet, ktorú naspievala s hosťujúcim spevákom Yaelom.

slovakia

left justify in out

Letná tanečná nálada skladby dokonale dokresľuje text, ktorý sa zaoberá možným vzťahom staršej ženy a mladšieho muža.  

 

„To, že sa staršia baba zamiluje do “zajačika” sa deje už bežne a všade okolo nás. Aj nám pribúdajú roky, tak sme skúsili zistiť, čo to spôsobuje. Silné iskrenie, ktorým to vždy začína, sme chceli dostať aj do skladby, a preto sme sa rozhodli na spoluprácu osloviť niekoho z mladých spevákov. V hre boli Marko Damian a Yael, ktorých tvorbu poznám a páči sa mi. Úplne náhodou som sa v tom čase na jednom nakrúcaní stretla s Yaelom, zoznámili sme sa, hneď sme si sadli a bolo rozhodnuté. Yaelovi sa skladba zapáčila, súhlasil so spoluprácou, prišiel do štúdia a za hodinu a pol všetko napísal, nahral a dodal tomu presne to, čo sme tam potrebovali,” povedala o vzniku skladby a spolupráce Nela. 

 

img  

 

Yael k tomu dodal: „Keď ma Malý Maxo, jeden z členov tímu Dvatritridva, s ktorým spolupracujem skoro celé moje hudobné pôsobenie, oslovil na spoluprácu s Nelou, ani chvíľu som neváhal. Písalo sa mi ľahko, išlo to veľmi plynulo a presne tak, ako si predstavujem ideálny tvorivý proces vzniku songu.”

 

Skladbu Magnet nahrali a zaranžovali Matej “Maximilián” Mikloš a Andrej Hruška. S vokálmi Nele a Yaelovi pomáhali Zuzana Mikulcová a Lucia Ščigulinská. Videoklip vznikal v už osvedčenom kreatívnom tíme okolo režiséra Richarda Raimana. A aj keď neplánovane, opäť vznikol na jeden záber, bez strihov, čo si vyžiadalo dokonalú prípravu a súhru, ktorú  všetci zvládli pomerne rýchlo. To vytvorilo príjemnú atmosféru, ktorá z videoklipu vyžaruje.

 

img

 

„Letný a tanečný nádych pesničky sme chceli dostať aj do videa, a preto sme hneď od začiatku vedeli, že tam musí byť tanec. Oslovili sme Miňa Kereša, ktorý okamžite súhlasil, že do toho ide s nami. S tanečníkmi z KRS Movement sme dali zopár tréningov s choreografkou Luckou Vašíkovou. Dosť vecí sa nám na poslednú chvíľu pomenilo, Lucka ochorela a udialo sa všeličo, ale napriek tomu sa nám nakoniec všetko podarilo podľa našich predstáv,” povedala o novom videoklipe speváčka.

 

img

 

Nakrúcanie si pochvaľoval aj Yael: „Bolo to super a plné profesionálov, od tímu za kamerami až po tanečníkov. Verím, že sa ľuďom bude táto naša spolupráca páčiť aspoň tak, ako nám, a teším sa na ďalšie Neline hudobné projekty.”

 

 

 

V procese prípravy a nahrávania je aj niekoľko ďalších noviniek, ktoré sa budú postupne zverejňovať. Na pripravovanom albume chce Nela Pocisková fanúšikom ponúknuť širokú škálu hudobných žánrov, ktoré si obľúbila.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Felecia sefredaktorka
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies