Naša cyklistická jednotka Peter Sagan má koronavírus

NETKY.SK • 6 Február 2021, 12:19 • 2 min
Naša cyklistická jednotka Peter Sagan má koronavírus

BRATISLAVA - Trojnásobný majster sveta v cyklistike Peter Sagan mal v tréningovom kempe Bora-Hansgrohe na kanárskom ostrove Gran Canaria pozitívny test na koronavírus.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Ako uviedol nemecký tím prostredníctvom oficiálneho webu, nákazu odhalili aj u ďalších dvoch slovenských pretekárov tohto tímu - Saganovho brata Juraja a Erika Bašku.

"Peter, Erik a Juraj boli prostredníctvom PCR testov niekoľkokrát pozitívne testovaní na vírus SARS-Cov-2. Všetci traja vykazujú mierne a všeobecné príznaky ochorenia a momentálne sú v súlade so štátnymi pokynmi v karanténe až do úplného zotavenia. Zostávajú však v úzkom kontakte s lekárskym tímom," vyhlásil lekár tímu Bora-Hansgrohe Christopher Edler s tým, že po skončení karantény sú naplánované ďalšie komplexné medicínske vyšetrenia.

 Spomenutá slovenská trojica už niekoľko týždňov trénuje na Gran Canarii. Ako uviedol Peter Sagan, 29. januára sa nechali otestovať v miestnom laboratóriu, aby mohli odletieť domov. Výsledok však nebol taký, v aký dúfali.

"Všetci sa cítime dobre, ale, samozrejme, od toho dňa sme zostali v karanténe. Od chvíle, keď sme dostali pozitívny výsledok testu, máme plnú podporu tímu a rád by som poďakoval šéfovi nášho tímu Ralphovi Denkovi. Zostaneme tu tak dlho, ako to bude potrebné. Dúfajme, že ďalšie výsledky testov budú negatívne, aby sme mohli čo najskôr pokračovať v bežnom tréningovom rozvrhu," poznamenal Peter Sagan.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies