VIDEO: Dagestan podporil vojnu na Ukrajine. Neuveríte, kam nasprejovali písmeno Z!

NETKY.SK • 22 Jún 2022, 07:00 • 2 min
VIDEO: Dagestan podporil vojnu na Ukrajine. Neuveríte, kam nasprejovali písmeno Z!

MACHAČKALA - Písmenom Z sú často označené ruské vojenské vozidlá vyslané na Ukrajinu. V súvislosti s podporou vojny sa začalo používať na sociálnych sieťach či na oblečení. Ruské ministerstvo obrany na sociálnych sieťach vysvetlilo, že Z sa vzťahuje k fráze „za víťazstvo". Toto písmeno sa však v ruskej abecede nenachádza.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Ministerstvo poľnohospodárstva ruskej autonómnej republiky Dagestan na severnom Kaukaze v noci na stredu zverejnilo video, v ktorom vyjadruje svoju podporu ruskej invázii na Ukrajinu prostredníctvom čriedy oviec, na ktorých bolo nasprejované písmeno Z. TASR správu prevzala od agentúry DPA.

 

 

Ministerstvo zverejnilo video oviec na sociálnej sieti Telegram, po negatívnej mediálnej odozve ho však vymazalo.

 

Podľa štatistík pochádza väčšina ruských vojakov, ktorí prišli vo vojne na Ukrajine o život, práve zo severného Kaukazu. Dagestanskí predstavitelia potvrdili, že od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu zahynulo v bojoch približne 150 Dagestancov. Podľa DPA je však skutočný počet obetí z ich radov zrejme omnoho vyšší.

 

img

 

Moskva naposledy zverejnila počet obetí na strane svojej armády koncom marca. Ministerstvo obrany vtedy uviedlo, že v bojoch na Ukrajine zahynulo 1 351 osôb. Kyjev však tvrdí, že zabitých bolo viac ako 30 000 ruských vojakov. Tieto údaje však nebolo možné nezávisle overiť, dodáva DPA.

 

Prečítajte si tiež: Medvedev: Američania by mali prosiť Moskvu!

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies