Námestník nemocnice vysvetľuje, ako mohlo prísť k prednostnému očkovaniu Cibulkovej

NETKY.SK • 11 Január 2021, 21:34 • 2 min
Námestník nemocnice vysvetľuje, ako mohlo prísť k prednostnému očkovaniu Cibulkovej

BRATISLAVA - Očkovať niekoho, kto nespĺňa kritériá definované v Národnej stratégii očkovania proti ochoreniu COVID-19, nie je správne. Uviedol to námestník pre zdravotnú starostlivosť v Nemocnici akademika Ladislava Dérera na Kramároch Alexander Mayer.

slovakia

left justify in out

Doplnil, že ako námestník pre zdravotnú starostlivosť je zodpovedný za všetky pracovné procesy v nemocnici a rovnako je zodpovedný za chod pracoviska vakcinačného centra. 

 

img

 

Odmieta preto medializované informácie, že by bývalú tenistku Dominiku Cibulkovú sprevádzal na očkovaní. Jeho reakciu zaslala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Eva Kliská.

 

Viac ako 200 nahlásených 
"Uvedomujem si citlivosť celého prípadu a ako námestník pre zdravotnú starostlivosť preberám zaň plnú zodpovednosť," doplnil Mayer s tým, že 8. januára bolo nahlásených 201 ľudí z online web registrácie a ďalších 60 zdravotníkov z ich nemocnice a iného zdravotníckeho zariadenia.

 

img

 

Neprišli všetci, muselo sa dopĺňať!

"Zo zdravotníkov, ktorí boli nahlásení z online web registrácie, žiaľ, neprišlo v tento deň 21 ľudí, a preto bolo snahou vedúceho pracovníka očkovacieho centra zohnať 21 osôb, ktoré by sa dali zaočkovať, čo sa mu v ten deň aj podarilo a žiadna z vakcín nebola znehodnotená," podotkol.

Mayer dodal, že dnes mal stretnutie s vedúcim pracoviska vakcinačného centra, na ktorom ho požiadal o optimalizáciu všetkých procesov očkovania, aby sa zamedzilo akýmkoľvek pochybeniam do budúcna.

 

img


Bývalá tenistka Dominika Cibulková sa dala prednostne zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Keďže nepatrí medzi pracovníkov kritickej infraštruktúry, verejnosť tento čin kritizovala.

 

Oľutovala to na soc. sieti 

Cibulková v reakcii na to vo svojom profile na sociálnej sieti uviedla, že sa "nechala voviesť do omylu" a že ju tento krok mrzí. Univerzitná nemocnica Bratislava, konkrétne jej pracovisko na Kramároch potvrdilo, že okrem Cibulkovej bol v ich nemocnici zaočkovaný aj manžel tenistky Michal Navara.
 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies