Najvyšší súd zmiernil trest B. Scholzovej za pokus o vraždu v kozmetickom salóne

NETKY.SK • 27 Apríl 2023, 19:15 • 2 min
Najvyšší súd zmiernil trest B. Scholzovej za pokus o vraždu v kozmetickom salóne

BRATISLAVA - Za pokus o vraždu priateľky svojho expartnera v kozmetickom salóne dostala Bibiana Scholzová 12-ročný trest väzenia. Dostala aj trest prepadnutia veci použitej na spáchanie trestného činu a ochranný dohľad na dva roky.

slovakia

left justify in out

Za pokus o vraždu priateľky svojho expartnera v kozmetickom salóne dostala Bibiana Scholzová 12-ročný trest väzenia. Vo štvrtok o tom právoplatne rozhodol Najvyšší súd SR, keď jej zmiernil pôvodne uložený trest o tri roky. TASR o tom informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová.

 

"Napadnutý rozsudok prvostupňového súdu zrušil vo výroku o treste a ochrannom opatrení z dôvodu neprimeranosti uloženého trestu," zdôvodnila hovorkyňa verdikt odvolacieho súdu. Odvolanie prokurátora, ktorý žiadal pôvodne uložený trest odňatia slobody sprísniť, zamietol Najvyšší súd SR ako nedôvodné.

 

Scholzová si trest odpyká v ústave so stredným stupňom stráženia. Dostala aj trest prepadnutia veci použitej na spáchanie trestného činu a ochranný dohľad na dva roky. K skutku sa na hlavnom pojednávaní Špecializovaného trestného súdu priznala. O úkladnú vraždu sa mala pokúsiť vlani v kozmetickom salóne vo Vinosadoch v okrese Pezinok.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies