Najstarší človek na svete, 116-ročná Američanka B. Cooperová, zomrela

NETKY.SK • 5 December 2012, 07:37 • 2 min
Najstarší človek na svete, 116-ročná Američanka B. Cooperová, zomrela

Najstarší človek na svete, 116-ročná Američanka B. Cooperová, zomrela - Zaujímavosti Najstarší človek na svete, Američanka Besse Cooperová, zomrela v utorok vo veku 116 rokov v domove dôchodcov v meste Monroe v americkom štáte Georgia.

slovakia

left justify in out

imgNajstarší človek na svete, Američanka Besse Cooperová, zomrela v utorok vo veku 116 rokov v domove dôchodcov v meste Monroe v americkom štáte Georgia.

Jej syn Sidney Cooper povedal, že jeho matka cez víkend trpela žalúdočným vírusom, v pondelok sa už cítila lepšie. V utorok si dala upraviť vlasy a pozerala vianočný film, neskôr ale mala problémy s dýchaním. V jej izbe je dali kyslík, no poobede zosnula.

Besse v januári vyhlásili za najstaršieho človeka na svete. V máji zistila organizácia Guinnessových rekordov, že Brazílčanka Maria Gomes Valentinová je staršia o 48 dní, ale zomrela 21 júna.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies