Naď prezradil, koho by chcel zapájať do obrannej politiky vlasti

NETKY.SK • 21 December 2020, 09:23 • 2 min
Naď prezradil, koho by chcel zapájať do obrannej politiky vlasti

Minister obrany Jaroslav Naď priznal, že jednou z jeho snáh je, aby sa do obrannej politiky Slovenska zapájal aj domáci zbrojársky priemysel.

slovakia

left justify in out

Šéf rezortu obrany to predstavil na sociálnej sieti v príspevku, kde informoval o dianí počas 39. týždňa. „Netajím sa tým, že podpora domáceho obranného priemyslu je jednou z mojich top priorít,“ povedal s tým, že preto nezatajujú, ale sprístupňujú zbrojárom informácie. „Preto modernizačné projekty podmieňujeme zapojením domáceho priemyslu a preto - kde je to možné - lobujeme za slovenské firmy v zahraničí,“ vysvetlil nominant strany OĽaNO.

 

 

Naď, ktorý bol pozitívne PCR-testovaný informoval aj o uzavretím spolupráce „so Združením bezpečnostného a obranného priemyslu Slovenskej republiky (ZBOP)“. Dodal, že 51-členné zoskupenie dokopy dáva prácu cca 10.000 ľuďom. „Na rozdiel od predchádzajúcich dohôd je uzatvorená na dobu neurčitú,“ doplnil šéf rezortu obrany k tejto problematike.

 

Po samotnom podpise zmluvy s ZBOP napísal: "S tým je, samozrejme, spojené efektívne nastavenie všetkých procesov, a aj preto je jej ďalším cieľom zefektívňovanie procesov vrátane výmeny informácií v oblasti výroby, nákupu a predaja výrobkov obranného priemyslu," vysvetlil.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Michal redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies