Na svojej výpovedi naďalej trvá 90 sestier z bojnickej nemocnice

NETKY.SK • 31 December 2015, 11:20 • 2 min
Na svojej výpovedi naďalej trvá 90 sestier z bojnickej nemocnice

BOJNICE - Na ukončení svojho pracovného pomeru trvá naďalej 90 sestier a pôrodných asistentiek z Nemocnice s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach. Z pôvodne podaného počtu výpovedí tak svoje rozhodnutie zmenili dve ich kolegyne. Informovala o tom dnes TASR Jana Paulínyová, vedúca oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý je zriaďovateľom bojnickej nemocnice.

slovakia

left justify in out

Bojnické zdravotnícke zariadenie situáciu podľa Paulínyovej rieši a už dlhšie hľadá náhradu za odchádzajúce zdravotné sestry a pôrodné asistentky prostredníctvom inzerátov. Hromadné výpovede doteraz podali sestry okrem Bojníc ešte v deviatich nemocniciach - v Košiciach, Trnave, Poprade, Žiline, Prešove, Martine, Trenčíne, ako aj v Dolnom Kubíne a Trstenej.

 

Pod rezort zdravotníctva patrí z vymenovaných nemocníc sedem. Podľa posledných štatistík Ministerstva zdravotníctva SR chce v štátnych zdravotníckych zariadeniach ukončiť svoj pracovný pomer 806 sestier, naopak, 459 svoje výpovede stiahlo.

 

Sestry pristúpili k hromadným výpovediam, pretože sú nespokojné so zákonom o platoch zdravotníkov. Ten od januára upraví ich mzdy, a to aj napriek tomu, že prezident SR Andrej Kiska ani po druhý raz nepodpísal novelu zákona o poskytovateľoch. Právna norma tak bude platiť bez jeho podpisu. Zdravotníci tvrdia, že zákon nezohľadňuje ich požiadavky. Minister Viliam Čislák (nominant Smeru-SD) ho, naopak, považuje za korektný a solídny.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies