Na štefanskej poľovačke v Slanskej doline sa stretlo 18 poľovníkov

NETKY.SK • 27 December 2012, 08:20 • 2 min
Na štefanskej poľovačke v Slanskej doline sa stretlo 18 poľovníkov

Na štefanskej poľovačke v Slanskej doline sa stretlo 18 poľovníkov - Zaujímavosti Takmer 20 poľovníkov sa včera stretlo v Slanskej doline, okres Košice – okolie, na tradičnej štefanskej poľovačke. Zišlo sa nás tu 18 strelcov a 18 honcov, lov bol zameraný

slovakia

left justify in out

img

Takmer 20 poľovníkov sa včera stretlo v Slanskej doline, okres Košice – okolie, na tradičnej štefanskej poľovačke. "Zišlo sa nás tu 18 strelcov a 18 honcov, lov bol zameraný na čiernu zver, podarilo sa nám uloviť jedného diviaka," priblížil šéf Poľovníckeho združenia Slanská dolina František Petro.

Celkovo bolo v hone 40 diviakov a hoci sa nakoniec podarilo uloviť len jedného, poľovačku Petro hodnotí ako veľmi dobrú. "Poriadne sme sa prešli po lese, čo je v tomto vianočnom čase veľmi dobré, keďže sme mohli spáliť všetko, čo sme pojedli," zhodnotil. 

Poľovníci lovili v revíri, ktorý mal viac ako 4000 hektárov. Ulovený diviak mal podľa Petra okolo 150 kilogramov. Tie, ktoré sa dnes poľovníkom nepodarilo uloviť, si našli dobré únikové cesty a poľovať na ne tak budú môcť až na budúci rok. "Nikto sa nezranil, pohyb v lese nám dobre zapôsobil na telo, takže sa dá konštatovať, že poľovačka dopadla na výbornú," uzavrel Petro.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies