Na Slovensku pribúdajú rumunské firmy

NETKY.SK • 16 Január 2019, 13:19 • 2 min
Na Slovensku pribúdajú rumunské firmy

BRATISLAVA - Rumuni sa v posledných rokoch zaradili medzi najaktívnejších zahraničných vlastníkov slovenských firiem. Medziročne na Slovensku založia viac než stovku spoločností. Vyplýva to z analýzy poradenskej spoločnosti Bisnode, ktorá zmapovala vývoj počtu firiem s rumunským vlastníkom za posledných šesť rokov.

slovakia

left justify in out

Za posledných šesť rokov vzniklo dovedna 742 spoločností s rumunským vlastníkom. Najväčší medziročný nárast pritom eviduje poradenská spoločnosť z roku 2017 na rok 2018, keď rumunskí podnikatelia založili 165 nových firiem.

 

img

 

"Záujem rumunských podnikateľov o zakladanie firiem na Slovensku do značnej miery súvisí so situáciou na miestnom trhu práce, ktorý bojuje s nedostatkom zamestnancov. Podobný trend pozoruje spoločnosť aj v susednom Česku, kde podľa poslednej analýzy došlo v rokoch 2014 - 2018 k nárastu pri počte firiem s rumunským vlastníkom až o 179 %," hovorí analytička Petra Štěpánová.

 

img

 

Tak ako v Českej republike, tak aj na Slovensku najviac novozaložených firiem podniká v oblasti obchodu, služieb, cestnej prepravy a stavebníctva.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies