Na Slovensku dominuje britský variant koronavírusu

NETKY.SK • 13 Apríl 2021, 19:05 • 2 min
Na Slovensku dominuje britský variant koronavírusu

Hlavný hygienik Ján Mikas informoval o tom, že na Slovensku naďalej dominantne prevažuje „britský“ variant pandemického vírusu.

slovakia

left justify in out

Vyplýva to z výsledkov sekvenovania pozitívnych vzoriek z rôznych regiónov Slovenska

V marci 2021 sa na Slovensku úspešne sekvenovalo 1 316 vzoriek od 1 307 osôb. U väčšiny, v 94,9 %, sa potvrdil „britský“ variant pandemického vírusu, celkovo u 1 240 pozitívne testovaných osôb. Do sekvenovania sa zapojili Úrad verejného zdravotníctva SR, Biomedicínske centrum SAV a Vedecký park Univerzity Komenského v Bratislave.

Variant z južnej Afrily bol potvrdený u 11 pozitívne testovaných ľudí (0,8 %). Veterinárny ústav vo Zvolene navyše hlásil jeden prípad tohto variantu. Spolu sa tak na Slovensku v marci vyskytol takzvaný juhoafrický variant u 12 osôb.

U ostatných pozitívne testovaných bol zaznamenaný iný variant pandemického vírusu (4,3 %), zaraďujeme sem napríklad „český“ variant a podobne. „Brazílsky“ variant nebol na území Slovenskej republiky zatiaľ laboratórne potvrdený.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miloš Cíbik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies