Na Silvestra bude v meste beh cez mosty, zábava i púšťanie lampiónov

NETKY.SK • 22 December 2010, 14:16 • 2 min
Na Silvestra bude v meste beh cez mosty, zábava i púšťanie lampiónov

Na Silvestra bude v meste beh cez mosty, zábava i púšťanie lampiónov

slovakia

left justify in out

Najväčšia párty v hlavnom meste bude mať na Silvestra svoje dvanáste pokračovanie.
"Spoľahol som sa, že všetko je pripravené, pretože podujatie má tradične vysokú spoločenskú a kultúrnu úroveň," povedal dnes na tlačovej konferencii nový bratislavský primátor Milan Ftáčnik. Zároveň prisľúbil, že na oslavy Silvestra príde z krátkej dovolenky. "Nový rok je aj štátny sviatok a chcel by som, aby sa mesto k nemu prihlásilo," dodal primátor.
Novinkou silvestrovských osláv bude predpolnočné charitatívne hromadné púšťanie lampiónov šťastia. "Je to schválené leteckým úradom," potvrdila Soňa Rebrová z občianskeho združenia Želaj si. Podľa nej to bude magická noc prianí a snov, ktoré si účastníci vypustia do neba. Potom bude nasledovať odčítavanie posledných sekúnd roka a veľký ohňostroj.
Organizátori koncoročnej zábavy z občianskeho združenia Hlava 98 sľubujú, že napriek zložitej ekonomickej situácii v ničom nezaostane za predchádzajúcimi úspešnými ročníkmi. Je to vďaka sponzorom, ktorí hradia 85 percent z nákladov na program, ktoré sú 120.000 eur. Mesto vyčlenilo 15.000 eur na bezpečnosť, čistenie a iné najnutnejšie služby.
Centrom osláv bude opäť Hlavné námestie s maratónskym koncertom, ktorý sa začne o 18.00 h a potrvá približne do jednej hodiny po polnoci. Medzi účinkujúcimi nebudú chýbať skupiny Hudba z Marsu, Lavagance, Polemic, Hex či Vidiek. Dobrú zábavu sľubujú aj na Hviezdoslavovom námestí. Bude od 16.00 h a medzi účinkujúcimi sú Cigánski diabli, Pressburger Klezmer Band, ohňoví žongléri, biketrialisti a ďalší zabávači.
"O bezpečnosť a poriadok v centre mesta sa postará niekoľko stovák usporiadateľov vrátane mestskej a štátnej polície," uviedla náčelníčka Mestskej polície Zuzana Zajacová. K bezpečnosti prispejú kontroly návštevníkov cez 11 vstupov. V pešej zóne bude od 9.00 h zákaz vjazdu motorových vozidiel a od 20.00 h nebudú premávať električky po nábreží Dunaja, ale pôjdu cez tunel.
Na svoje si opäť prídu aj vyznávači pohybu. Pre nich Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STARZ) pripravuje 22. ročník Silvestrovského behu cez bratislavské mosty. Jeho hromadný štart je o 10.00 h pred Ekonomickou univerzitou. "Vlani sa ho zúčastnilo 631 pretekárov, teraz sme pripravení aj na tisícku bežcov," podotkol riaditeľ STARZ-u Jozef Chynoranský.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies