Na prvom grandslame sezóny Australian Open budú denne chodiť desiatky tisíc fanúšikov

NETKY.SK • 30 Január 2021, 16:35 • 2 min
Na prvom grandslame sezóny Australian Open budú denne chodiť desiatky tisíc fanúšikov

Až 30-tisíc fanúšikov denne môže v Melbourne navštíviť areál, v ktorom sa od 8. februára začne prvý tohtosezónny grandslamový tenisový turnaj Australian Open. O uvedenom limite v sobotu informoval minister športu austrálskeho štátu Viktória Martin Pakula.

slovakia

left justify in out

Počty počas podujatia 

Počet osôb, 30-tisíc na deň, bude platiť počas prvých ôsmich dní podujatia a príde k rovnomernému rozdeleniu fanúšikov medzi denný a večerný blok zápasov. Od štvrťfinále bude maximálny denný limit 25-tisíc osôb. Australian Open potrvá až do 21. februára.

 

img


"V praxi to znamená, že Melbourne Park môže navštíviť spolu až 390-tisíc priaznivcov, čo je približne polovica návštevnosti z predchádzajúcich rokov," uviedol Pakula.

 

"Síce to tu nebude rovnaké ako doteraz, no určite pôjde o najvýznamnejšie medzinárodné podujatia s účasťou fanúšikov za ostatných mnoho mesiacov."

 

img


Účastníci turnaja sú už istý čas v Austrálii a väčšina hráčov a trénerov už má za sebou povinnú izoláciu. Do dejiska turnaja sa z celého sveta presunuli v polovici januára špeciálnymi leteckými linkami.

 

Väčšina hráčov počas uvedenej karantény mohla aspoň obmedzene trénovať, no 72 tenistov zostalo v úplnej izolácii po výskyte koronavírusu na palubách ich leteckých liniek do Austrálie.

 

 

Showman Novak 

Fanúšikovia sú však už nabudení a na svojich favoritov sa nesmierne tešia. Tenisová jednotka Novak Djokovič napríklad prijal od dvoch svojich priaznivcov na parkovisku výzvu. 

 

 

Z balkóna hotela, odkiaľ ho bolo vidieť, sa snimi predbiehal, kto spraví v jednej sérii viac klikov. Vzrušenie a napätie zo začiatku novej sezóny už v Austrálii graduje. 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies