Na pomoc obetiam tragickej streľby sú zriadené krízové linky

NETKY.SK • 31 August 2010, 07:24 • 2 min
Na pomoc obetiam tragickej streľby sú zriadené krízové linky

Na pomoc obetiam tragickej streľby sú zriadené krízové linky

slovakia

left justify in out

img

Podpredseda vlády a minister prace, sociálnych veci a rodiny SR Jozef Mihál vydal v súvislosti s dnešnými tragickými udalosťami v Devínskej Novej Vsi pokyn na pomoc pozostalým a obetiam vyčíňania strelca, ktorý z doposiaľ nezistených príčin usmrtil šesť ľudí a následne spáchal samovraždu.
      Mihál dal pokyn generálnemu riaditeľovi Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Ivanovi Jurášovi a zároveň požiadal Sociálnu poisťovňu, aby aktivovali svoje pobočky. Bratislavský úrad práce zriadil v tejto súvislosti krízové centrum pomoci. Na telefonickej linke 0908 770 963 sú postihnutým občanom k dispozícii sociálni pracovnici, ale aj vyškolení psychológovia.
      Sociálna poisťovňa, pobočka Bratislava-mesto, poskytuje pomoc na nonstop linke 0905 838 994 alebo počas pracovnej doby na telefonickej linke 02/502 045 05.
      TASR informácie poskytla Andrea Devánová z mediálneho odboru Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies