ŽSR evidujú za posledné obdobie viacero smrteľných zrážok s vlakom

NETKY.SK • 9 Júl 2024, 13:54 • 2 min
ŽSR evidujú za posledné obdobie viacero smrteľných zrážok s vlakom

BRATISLAVA - Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) apelujú na všetkých vodičov, chodcov, cyklistov, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčili, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie.

slovakia

left justify in out

ŽSR od 3. júna do 8. júla zaznamenali 11 zrážok vlaku s osobami. Desať z toho bolo smrteľných. Evidujú tiež jednu zrážku vlaku s cyklistom a sedem zrážok vlaku s motorovým vozidlom. Z toho bola jedna smrteľná, pri ktorej zahynulo sedem ľudí.

"Vlak je obrovský kolos, ktorý môže mať brzdnú dráhu v závislosti od rýchlosti aj viac ako kilometer a následky zrážky s ním bývajú fatálne," opätovne pripomína  hovorkyňa ŽSR Vladimíra Bahýlová.

ŽSR ako manažér infraštruktúry preto znova apelujú na všetkých vodičov, chodcov, cyklistov, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčili, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie.

ŽSR zaznamenali tiež prípady vandalizmu. Opätovne upozornili na jeho nebezpečné dôsledky. "Vandali si neuvedomujú, že svojím konaním ohrozujú nielen plynulú prevádzku osobnej a nákladnej dopravy, ale hazardujú aj s ľudskými životmi," poznamenala hovorkyňa.

ŽSR preto prosia verejnosť, aby bola všímavá k dianiu na železnici, aby pri zistení podozrivého konania či pohybu cudzích osôb na železnici či v blízkosti majetku ŽSR kontaktovala políciu a eliminovala trestnú činnosť.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: Železnice Slovenskej republiky, Foto: FB/Železnice Slovenskej republiky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies