Na obľúbenom slovenskom kúpalisku unikal chlór! V areáli bolo 400 ľudí

NETKY.SK • 13 Máj 2022, 10:29 • 2 min
Na obľúbenom slovenskom kúpalisku unikal chlór! V areáli bolo 400 ľudí

DUNAJSKÁ STREDA - Únik chlóru z prenosnej tlakovej nádoby v areáli kúpaliska v Dunajskej Strede riešili vo štvrtok miestni hasiči s kolegami zo Šamorína a Trnavy.

slovakia

left justify in out

V čase vzniku udalosti sa v areáli nachádzalo približne 400 návštevníkov, no k ich priamemu ohrozeniu nedošlo. Informovala o tom krajská hovorkyňa hasičov v Trnave Lena Košťálová.

 

Technickí pracovníci zariadenia pri rutinnej prehliadke čerpacej stanice, z ktorej čerpali chlór do bazénov, podľa jej vyjadrenia zistili, že spopod tesniaceho ventilu dochádza k úniku chemickej látky. Stanica sa nachádzala v odľahlej časti kúpaliska, kde sa vyskytovali len technické budovy.

 

img

Ilustračné foto 

 

Zamestnanci okamžite za použitia ochranných pomôcok vyniesli tlakovú nádobu na voľné priestranstvo, kde ju obsypali haseným vápnom. V tom čase bolo bezvetrie, a tak neprišlo k priamemu ohrozeniu osôb.

 

„Po príjazde hasičov látka z tlakovej nádoby stále unikala. Pretože nebolo možné únik zastaviť, boli zasahujúci príslušníci po konzultácii s firmou zabezpečujúcou servis čerpacej stanice nútení zakopať nádobu do dvojmetrovej hĺbky. Na dno jamy vysypali hasené vápno a následne ho zasypali hlinou. Prístrojom na sledovanie koncentrácie plynov bolo počas celého zásahu monitorované ovzdušie s negatívnym výsledkom. Pri udalosti neprišlo k žiadnym zraneniam,“ opísala zásah hovorkyňa.

 

Prečítajte si tiež: Sfanatizovaní študenti ukameňovali spolužiačku! Nepomohli jej ani policajtitwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies