Karel Hirman podpísal vyhlášku o zákaze dovozu agroproduktov z Ukrajiny

NETKY.SK • 18 Apríl 2023, 15:50 • 2 min
Karel Hirman podpísal vyhlášku o zákaze dovozu agroproduktov z Ukrajiny

BRATISLAVA - Dočasne poverený minister hospodárstva Karel Hirman podpísal vyhlášku, ktorou sa dočasne zakazuje vstup vybraných poľnohospodárskych produktov a potravín z Ukrajiny alebo s pôvodom z Ukrajiny na územie Slovenskej republiky. Vyhláška nadobudla účinnosť dňom vyhlásenia.

slovakia

left justify in out

Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva hospodárstva (MH) SR Mária Pavlusík. Spresnila, že schválená vyhláška MH SR zakazuje prepustenie vybraných produktov a potravín z Ukrajiny alebo s pôvodom Ukrajiny na územie Slovenska do colného režimu - prepustenie do voľného obehu, aktívny zušľachťovací styk, konečné použitie alebo colné uskladňovanie.

 

Okrem tých produktov, ktoré boli prepustené do colného režimu tranzit alebo ktoré budú pri vstupe na územie Slovenska prepustené do uvedeného colného režimu tranzit na hraničnej pobočke colného úradu.

 

Dodala, že vyhláškou sa zakazuje napríklad dovoz obilnín, rôznych druhov cukrov, semien, cukrovej repy, octu, medu, ďalej dovoz včelieho alebo ostatných hmyzích voskov, rovnako zeleniny či ovocia z Ukrajiny na Slovensko. Na uvedenom zákaze sa zhodla a zároveň ho schválila vláda SR na svojom mimoriadnom zasadnutí v pondelok 17. apríla. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies