Na návštevu Jill Bidenovej dohliadali stovky policajtov

NETKY.SK • 9 Máj 2022, 18:19 • 2 min
Na návštevu Jill Bidenovej dohliadali stovky policajtov

BRATISLAVA – Na návštevu prvej dámy USA Jill Bidenovej dohliadalo 200 policajtov Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií, asi 550 poriadkových policajtov vrátane sniperov a hraničnej a cudzineckej polície.

slovakia

left justify in out

Ďalej to bolo približne 200 dopravných policajtov, vyše 100 príslušníkov kriminálnej polície a 20 policajných kynológov z Košíc a Bratislavy. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva vnútra (MV) SR Zuzana Eliášová.

 

img

 

„Nasadeným zložkám bola pri vykonávaní bezpečnostných opatrení súčinná aj letka MV SR, asistenciu taktiež poskytlo 90 poslucháčov Strednej odbornej školy Policajného zboru v Košiciach. Velené boli desiatky príslušníkov Hasičského a záchranného zboru," priblížila hovorkyňa. Doplnila, že k dispozícii boli aj zamestnanci Kontrolného chemického laboratória MV SR, ktorí merali ovzdušie pred znečistením nebezpečnými látkami.

 

img

 

Zložky ministerstva vnútra boli intenzívne nasadené počas celej návštevy Bidenovej v Slovenskej republike, poznamenala Eliášová. Americká prvá dáma zavítala v sobotu (7. 5.) na Slovensko, aby mu vyjadrila uznanie za nasadenie a solidaritu pri riešení migračnej vlny vyvolanej vojnou na Ukrajine. V nedeľu (8. 5.) sa Bidenová na východnom Slovensku priamo zaujímala o situáciu na hraniciach a centrách pomoci, stretla sa s odídencami i zástupcami organizácií, ktorí sa o utečencov starajú a pomáhajú pri ich integrácii. V pondelok sa tiež stretla s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou.

 

Možno vás zaujme: Desiatky krajín žiadajú zasadnutie Rady OSN pre ľudské práva o Ukrajinetwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies