Na Kamčatke zmizlo z radarov lietadlo s 28 ľuďmi na palube

NETKY.SK • 6 Júl 2021, 09:38 • 2 min
Na Kamčatke zmizlo z radarov lietadlo s 28 ľuďmi na palube

MOSKVA - Na ruskej Kamčatke zmizlo lietadlo s 28 ľuďmi na palube.

slovakia

left justify in out

Stroj Antonov An-26 letel z mesta Petropavlovsk-Kamčatskij do mesta Palana, keď podľa miestnych predstaviteľov pre núdzové situácie nenadviazal kontakt podľa plánu.

 

Miestne ministerstvo dopravy zase informovalo, že lietadlo tiež zmizlo z radaru. Na palube bolo 22 pasažierov a šesť členov posádky.

Po lietadle pátrajú a jeho zmiznutie je už aj predmetom vyšetrovania. Trasu stroja preskúmavajú dva vrtuľníky a lietadlo, uviedli miestni predstavitelia.

Lietadlo sa chystalo na pristávanie, keď s ním zhruba desať kilometrov od letiska v Palane stratili kontakt. Podľa kamčatskej vlády v ňom cestovala šéfka samosprávy v Palane Olga Mochirevová.

Stroj patrí Kamčatskej leteckej spoločnosti a podľa tlačovej agentúry Tass bol v prevádzke od roku 1982. Riaditeľ spoločnosti Alexej Chabarov pre tlačovú agentúru Interfax uviedol, že lietadlo bolo z technického hľadiska v poriadku.

V roku 2012 havarovalo lietadlo Antonov An-28 Kamčatskej leteckej spoločnosti, ktoré tiež letelo na trase Petropavlovsk-Kamčatskij - Palana, do hory. Na palube bolo 14 ľudí, z ktorých 10 zomrelo. Obaja piloti, ktorí nehodu neprežili, mali podľa Tass alkohol v krvi.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies