Na Brnianskej ulici v Trenčíne vznikne nová polkilometrová cyklotrasa

NETKY.SK • 19 Jún 2023, 11:30 • 2 min
Na Brnianskej ulici v Trenčíne vznikne nová polkilometrová cyklotrasa

TRENČÍN - Bezpečné prepojenie s priemyselnou zónou v mestskej časti Západ, ako aj s centrom mesta a časťami Sever a Juh má priniesť viac ako polkilometrová cyklotrasa na Brnianskej ulici v Trenčíne. S jej výstavbou sa začne tento týždeň.

slovakia

left justify in out

Bezpečné prepojenie s priemyselnou zónou v mestskej časti Západ, ako aj s centrom mesta a časťami Sever a Juh má priniesť viac ako polkilometrová cyklotrasa na Brnianskej ulici v Trenčíne. S jej výstavbou sa začne tento týždeň. Informovala o tom trenčianska hovorkyňa Erika Ságová.

 

V prvej etape pôjde o realizáciu cyklopruhov na Brnianskej ulici od križovatky so Zlatovskou po križovatku s Bratislavskou ulicou. Súčasťou prác bude aj nový povrch cesty. Práce by mali trvať 10 týždňov, v závislosti od počasia. Súčasťou projektu je okrem plne bezbariérového úseku cyklotrasy aj nová časť chodníka s novým priechodom pre chodcov a cyklistov v priestore Kožušnícka – Brnianska, a tiež kompletné dopravné značenie s bezpečnostným prvkom a novými obrubníkmi. Celkové náklady na výstavbu budú takmer 346.000 eur, z nich viac ako 335.000 bude z Integrovaného regionálneho operačného programu, zvyšok doplatí mesto z vlastného rozpočtu.

 

"Cyklotrasa na Brnianskej ulici bude kľúčová na prepojenie cyklotrás na uliciach Zlatovská a Ľudovíta Stárka s Vážskou magistrálou, ako nosným cyklistickým nadregionálnym prepojením vedúcim cez Trenčín," uviedla hovorkyňa s tým, že investícia by mala prispieť k zredukovaniu automobilovej dopravy a zároveň zvýšeniu počtu používateľov nemotorovej dopravy.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies